Haberi Paylaş

Eski Siirt Belediye Başkanı Bakırhan'ın Yargılandığı Dava

Güncel Haberler

Eski Siirt Belediye Başkanı Bakırhan'ın Yargılandığı Dava

Eski Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Eski Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Siirt 2'nci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Bakırhan, Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Savunmasını yapan Tuncer Bakırhan, üzerine atılı suçları reddederek, tahliye ve beraatı yönünde karar verilmesi talebinde bulundu.

İddianameye ilişkin savunma yapan sanık avukatları da Bakırhan'ın isnat edilen suçları işlemediğini öne sürdü. Avukatlar, sanığın terörist cenazelerine katıldığına ilişkin iddialara ise Tuncer Bakırhan'ın bu davranışı ile dini vecibelerini yerine getirdiğini iddia etti.

Avukatları da Bakırhan'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını talep etti.

Sanık avukatlarının savunmalarının tamamlanmasının ardından mahkeme heyeti, Tuncer Bakırhan'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İstenilen ceza

İddianamede, Bakırhan hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak", 18 kez "terör örgütü propagandası yapmak" ve 2 kez "kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek veya yönetmek" suçlarından 28,5 yıldan 111 yıla kadar hapis cezası ile mahkumiyeti halinde Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesinde öngörülen hak yoksunluklarına da hükmedilmesi isteniyor.

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan Tuncer Bakırhan, İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Tuncer Bakırhan Siirt Bolu Politika Güncel Haberler

title