Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 11.07.2021
Filistinli oyuncular, 74. Cannes Film Festivali'ni boykot ediyor
Filistinli oyuncular, 74. Cannes Film Festivali'ne katılan "Sabah Olsun" (Let ıt be morning) filminin organizatörler tarafından "İsrail filmi" olarak tanımlanması nedeniyle festivali boykot etme kararı aldı.
Filistin - 11.07.2021
Mısır ve İsrail dışişleri bakanları Brüksel'de, Filistin-İsrail barış görüşmelerini ele aldı
Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Belçika'nın başkenti Brüksel'de İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile Filistin-İsrail barış görüşmelerini görüştü.
Filistin - 11.07.2021
İsrail, toplanan vergilerden Filistin yönetiminin şehit yakınları için ayırdığı ödeneği kesme kararı aldı
İsrail'in, Filistin yönetimi adına topladığı vergi gelirlerinden, Filistin'in şehit ve tutuklu yakınları için ayırdığı kısmı keseceği bildirildi.
Filistin - 11.07.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın, İsrail'le barış görüşmeleri için talep listesi hazırladığı iddia edildi
İsrail'de bir televizyon kanalı, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, 7 yıldan bu yana ara verilen Filistin-İsrail barış görüşmelerinin yeniden başlaması için ABD yönetiminden bazı taleplerde bulunmayı planladığını öne sürdü.
Filistin - 11.07.2021
Mavi Marmara saldırısını anlatan "Sinyal" Almanya'dan ödül aldı
Aynı zamanda Mavi Marmara katılımcısı da olan Köse, "Mavi Marmara gemisindeki herkes gibi benim de bir gayem vardı. Amacımız Filistin'in sesini dünyaya duyurmak ve İsrail'in zalimliğini dünyaya göstermekti.
Filistin - 11.07.2021
Uzungöl'deki konaklama tesisleri bayrama dolu dolu girecek
En büyük temennilerinin bu sürecin ekim sonuna kadar sarkması ve sezonun uzaması olduğunu aktaran Kantarcı, şunları kaydetti: "Böyle olursa bütün bölgemiz için ekonomik anlamda çok büyük katkılar sağlayacaktır. Şimdiye kadarki süreç tahmin ettiğimizden, beklentimizden çok daha iyi gidiyor. Yurt dışından gelenlere, burada pandeminin etkisinin yok denecek kadar az olduğunu, ne kadar iyi bir şekilde ağırlandıkları imajını yaratmaya çalışıyorduk ki devamında uçuşlarda artış oldu. Özellikle Ürdün'den uçuşlar artarak devam ediyor. Diğer ülkeler devreye girdi. Şu anda özellikle Katar ve Suudi Arabistan'dan ciddi bir beklentimiz var. Önümüzdeki haftalarda uçuşlar başlarsa gerçekten çok güzel olur. Şu an itibarıyla temmuzun ilk haftası için beklediğimizin üstünde daha fazla uçuşa ulaşmış durumdayız. Temmuzun ikinci haftasında uçuş sayıları artıyor, farklı destinasyonlardan uçuşlar da başlayacak. Kurban Bayramı ve sonrasında umarım bu katlayarak devam eder." "Biz her yönüyle hazırız ve misafirlerimizi bekliyoruz" Trabzon Oteller Birliği ve Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı Mustafa Dündar da Kurban Bayramı yaklaştıkça otellerdeki yoğunluğun ve talebin arttığını dile getirerek, yerli turistin yanı sıra bölgeye en çok Ürdün, Filistin ve İsrail'den turist geldiğini söyledi.
Filistin - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1979 - Mısır'ın Ankara Büyükelçiliğini basan dört Filistinli, bir polis ile bekçiyi öldürdü ve büyükelçi ile öteki personeli rehin aldı.
Filistin - 11.07.2021
Van'da 'Minia Kudüs' tırı ziyarete açıldı
Ziyarete açılan tırla ilgili bilgi veren Yetimler Vakfı yetkililerinden Güro Adem, ilk olarak İstanbul'da ziyarete sunulan Minia Kudüs tırının son durağının Van olduğunu belirtti. Amaçlarının Filistin davasını Müslümanların gündeminde tutmak olduğunu ifade eden Adem, "Burada yapılacak bağışlar, Filistinli kardeşlerimize gönderilecek.
Filistin - 10.07.2021
Hamas Gazze Şeridi'ndeki insani krizin patlama aşamasına geldiği uyarısında bulundu
Hamas'ın uluslararası ilişkiler ofisi üyesi Basim Naim, Birleşmiş Milletler (BM) Filistin İnsani İşler Koordinatörü Lynn Hastings'in, İsrail'e yaptığı Gazze Şeridi'nde insan ve ürün geçişine getirilen sınırlamaların azaltılması çağrısıyla ilgili yazılı açıklama yayımladı.
Filistin - 10.07.2021
Son dakika haber... Umman Dışişleri Bakanı Busaidi: "İsrail'le normalleşen üçüncü Körfez ülkesi olmayacağız"
Busaidi, "İsrail'le normalleşen üçüncü Körfez ülkesi olmayacağız. Biz Filistin halkının meşru haklarından yanayız ve devletlerin egemenliklerinin bir getirisi olarak aldıkları kararlara saygı duyduğumuz gibi onların da bizim aldığımız kararlara saygı duymasını bekliyoruz.
Filistin - 10.07.2021
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmud Abbas'ı kabul etti
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Vahdettin Köşkünde bir görüşme gerçekleştirdi.
Filistin - 10.07.2021
Son dakika haberleri: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAHMUD ABBAS'I KABUL ETTİ
Son dakika habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Vahdettin Köşkünde bir görüşme gerçekleştirdi.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Vahdettin Köşkü'nde görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Vahdettin Köşkü'nde bir araya geldi.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas görüşmesi Açıklaması
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Vahdettin Köşkünde bir görüşme gerçekleştirdi.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel...
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.
Filistin - 10.07.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını...
Son dakika gündem haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını vurguladı.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin ile ikili ilişkilerin ekonomi ve ticaretten kültür, eğitim ve turizme her alanda olumlu yönde seyretmesinden...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin ile ikili ilişkilerin ekonomi ve ticaretten kültür, eğitim ve turizme her alanda olumlu yönde seyretmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas görüşmesi sona erdi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas görüşmesi sona erdi.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmud Abbas'ı kabul ediyor
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul ediyor.
Filistin - 10.07.2021
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAHMUD ABBAS'I KABUL EDİYOR
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul ediyor.
Filistin - 10.07.2021
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
14.00Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek.
Filistin - 10.07.2021
Filistin Kızılayı: "İsrail güçlerinin yasa dışı inşa edilen karakolu protesto eden Filistinlilere müdahalesinde 411 kişi yaralandı"
Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki Nablus'a bağlı Beita kasabasında yasa dışı inşa edilen İsrail yerleşim karakolu Avitar'ı protesto eden Filistinlilere müdahalesinde 411 kişinin yaralandığını açıkladı.
Filistin - 10.07.2021
İsrail askerleri yasa dışı inşa edilen karakolu protesto eden Filistinlilere ateş açtı: 83 yaralı
İşgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Nablus'a bağlı Beita kasabasında yasa dışı inşa edilen İsrail yerleşim karakolu Avitar'ı protesto eden Filistinlilere İsrail işgal güçlerinin müdahalesi sonucu 83 kişi yaralandı.
Filistin - 10.07.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Türkiye'ye geliyor
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle Türkiye'yi ziyaret edecek.
Filistin - 09.07.2021
BM'den İsrail'e Gazze'ye uygulanan sınırlamaların azaltılması çağrısı
Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM merkezinde düzenlenen günlük basın toplantısında, BM Filistin İnsani İşler Koordinatörü Lynn Hastings'in dün Gazze'yi ziyaret ettiği bilgisini paylaştı.
Filistin - 09.07.2021
BM, İsrail'in Batı Şeria'daki Filistinli bedevi ailelerin evlerini yıkmasına tepki gösterdi
Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'in Batı Şeria'nın kuzeydoğusunda yer alan Hımsa el-Bakia bölgesinde yaşayan Filistinli bedevi ailelerin evlerini yıkmasına ve topraklarına el koymasına tepki gösterdi.
Filistin - 09.07.2021
BM yetkilisi Hastings, Gazze'deki sınır kapılarında uygulanan kısıtlamaların kaldırılması çağrısında bulundu
Birleşmiş Milletler (BM) Filistin İnsani İşler Koordinatörü Lynn Hastings, İsrail'in Gazze'deki sınır kapılarında uyguladığı tüm kısıtlamaları kaldırması gerektiğini belirtti.
Filistin - 09.07.2021
İsrail vatandaşı Filistinliler ilk kez "Bayrak Yürüyüşü" düzenledi
İsrail vatandaşı Filistinliler, ülkenin kuzeyindeki Um el-Fehm kentinde Filistin bayraklarıyla ilk defa "Bayrak Yürüyüşü" gerçekleştirdi.
title