Haberler

ABD'li Hims & Hers şirketinin CEO'su Andrew Dudum, İsrail karşıtı üniversite öğrencisi protestoculara iş teklifi yaptı

Güncelleme:

Hims & Hers şirketinin CEO'su Andrew Dudum, İsrail karşıtı protesto gösterilerine katılan üniversite öğrencilerine iş teklifinde bulundu. Dudum, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, İsrail'den yatırım çekilmesini talep eden ve Filistin halkının durumuna dikkat çekmek için protesto düzenleyen öğrencilere destek verdi. Bu durum, iş dünyasının kampüs aktivizmine bakış açısında dikkate değer bir değişimi işaret ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri Hims & Hers şirketinin Ceo'su Andrew Dudum, İsrail karşıtı protesto gösterilerine katılan üniversite öğrencilerine iş teklif etti ve bu öğrencilerin "ahlaki cesaretini" övdü. Bu durum, iş dünyasının kampüs aktivizmine bakış açısında dikkate değer bir değişimi işaret ediyor.

Dudum, 2017'de kurduğu tele-sağlık ve çevrimiçi eczane şirketi Hims ile sektörde tanınan bir isim haline geldi. Dudum, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, İsrail'den yatırım çekilmesini talep eden ve Filistin halkının durumuna dikkat çekmek için protesto düzenleyen öğrencilere destek verdi. Dudum mesajında, "Ahlaki cesaret > Üniversite diploması. Filistin halkının soykırımına karşı ve üniversitenizin İsrail'den yatırım çekmesi için protesto ediyorsanız devam edin. İşe yarıyor," ifadelerini kullandı.

Bu destek, diğer iş liderlerinin protestoları antisemitik bulup katılımcıları işe alınamaz olarak göstermelerinin aksine, Dudum tarafından farklı bir bakış açısıyla ele alınıyor. Dudum, bu tür inançları sergileyen kişileri işe almak isteyen birçok şirket ve CEO olduğunu belirtiyor.

Dudum'un bu açıklaması, tartışmaları da beraberinde getirdi. Örneğin, Palantir Technologies'in kurucu ortağı Joe Lonsdale, Dudum'un protestoculara desteğine eleştirel bir yanıt verdi. Lonsdale, gerçek ahlaki cesaretin, düşüncesizce slogan atıp diyalogu engelleyen bir kalabalığa katılmak olmadığını söyledi ve bu tür protestoların zaman zaman şiddeti teşvik ettiğini ve Yahudi öğrencileri engellediğini ileri sürdü.

Haberler.com / Abdullah Teymur - Dünya

Amerika Birleşik Devletleri Sosyal Medya Filistin İsrail CEO İnsan Hakları Eğitim Dünya Haberler

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
İsrail, 'topyekün savaş' mesajı verip namluları komşu ülkeye çevirdi

İsrail, "topyekün savaş" mesajı verip namluları komşu ülkeye çevirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title