Haberler

CHP Fransa Birliği, Paris'te 'Hayır' Paneli Düzenledi

CHP Fransa Birliği ve Birleşik Haziran Hareketi, Türkiye’de 16 Nisan’da yapılacak referandum ile ilgili olarak Paris’te ’Hayır Kampanyası Paneli’ düzenlendi.

CHP Fransa Birliği ve Birleşik Haziran Hareketi, Türkiye'de 16 Nisan'da yapılacak referandum ile ilgili olarak Paris'te 'Hayır Kampanyası Paneli' düzenlendi.

Panele konuşmacı olarak CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ile Birleşik Haziran Hareketi Türkiye Temsilcisi İsmail Hakkı Tombul katıldı. Yaklaşık 200 kişinin izlediği panelde konuşmacılar, Türkiye'de 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması üzerine 16 Nisan'da referandum yapılacağını söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Cihaner, Anayasa Değişikliği Kanununa göre, milletvekili sayısının 550'den 600'e çıkarılacağını, milletvekili seçilebilme yaşının 25'ten 18'e ineceğini söyledi.

Fransa'daki vatandaşların referandumda oy kullanmak üzere mutlaka sandığa gitmelerini isteyen Cihaner, "Sakın oy kullansak da bir şey değişmez demeyin. Sandık güvenliği konusunda söylenenlere de inanmayın yeter ki siz sandık başına gidin ve yeni oy kullanacak gençleri de mutlaka oy kullanmaları için teşvik edin" dedi.

Cihaner, daha önceki yurt dışı oy kullanımına da dikkat çektiği konuşmasında, Fransa'nın Lyon kentinde yaşayan Türklerin oylarının yüzde 88'inin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çıktığını, CHP'nin ise Paris'te HDP'den geride kaldığını hatırlattı. Cihaner, "partili, partisiz, küs, dargın kim varsa şu iki ay içerisinde hiçbir şey düşünmeden sandığa gitmeyi düşünün ve de vereceğiniz oy 'Hayır' olsun " diye konuştu. - PARİS

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Recep Tayyip Erdoğan İlhan Cihaner Fransa Paris Dünya Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Bir bomba hizmet daha! Kaza tespit tutanakları artık e-Devlet'ten oluşturulacak

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Lüks aracın Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla hiçbir ilgisi yok

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title