Aydın, 2011 Faaliyetlerini Anlattı

Aydın, 2011 Faaliyetlerini Anlattı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, "bedenimizin tüm hücreleriyle vatandaşımızın hizmetindeyiz." dedi.

Aydın, 2011 Faaliyetlerini Anlattı

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, "bedenimizin tüm hücreleriyle vatandaşımızın hizmetindeyiz." dedi.

Aydın, düzenlediği basın toplantısı ile emniyet teşkilatının 2011 yılı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri anlattı. Gazetecilerin '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü de kutlayan Aydın, halkın huzur ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Yapılan çalışmaların istatistiki bilgilerini veren Aydın, yıl içerisinde 12 bin 644 adet asayiş, 660 adet narkotik ve 10 adet terör suçunun vuku bulduğunu belirtti. İşlenen suçların aydınlatılması noktasında polisin büyük başarı gösterdiğini aktaran Aydın, bir önceki yıla göre asayiş olaylarının da yüzde 22 oranında azalış gösterdiğini kaydetti. 2011 yılı içerisinde 15 cinayetin meydana geldiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

"Bu cinayetlerin tamamı kısa süre içerisinde aydınlatıldı. Özellikle son dönemde küçük bir kızımız cinayete kurban gitmişti. Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro ekiplerimiz bir gün gibi çok kısa bir süre içerisinde bu olayı aydınlattılar. Delillerden yola çıkarak 4 faile de ulaştılar ve adalete teslim ettiler. Bu gerçekten çok önemli bir başarıydı. Böylece kamu vicdanı da bir nebze olsun rahatlatıldı. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum."

Aydın, suçun işlenmeden önce engellenmesine yönelik çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü işaret ederek, "Bu konuda emniyetimizin pek çok kademesinde projeler hazırlanıyor. Özellikle okullarda öğrencilerimize, mahallelerimizde muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirici çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu projelerin neticesinde suçların da azaldığını görüyoruz. Öte yandan kriminal konularda da oldukça başarılıyız. Bu noktada dünya klasmanında ilk 5 ülke arasında olduğumuzu söyleyebilirim. Başarımızı, uluslar arası alanda aldığımız ödüllerle de tescil ediyoruz. Bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bedenimizin tüm hücreleriyle vatandaşımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Aydın, Asayiş Şube Müdürü Levent Üstünel, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Muhterem Çakır, Trafik Tescil Şube Müdürü Hakan Bıyık ve Bölge Trafik Şube Müdürü Melih KODA'nın da katıldığı toplantıda gazetecilerin yönelttiği soruları cevaplandırdı. - KAHRAMANMARAŞ