Ameliyattan Sonra Enfeksiyon Kapan Profesör Hayatını Kaybetti

Ameliyattan Sonra Enfeksiyon Kapan Profesör Hayatını Kaybetti

Samsun’da özel bir hastanede ameliyat olan ve hastaneden taburcu olduktan 2 gün sonra yarasının enfeksiyon kapması sonucu hayatını kaybeden profesör için görev yaptığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) tören düzenlendi.

Ameliyattan Sonra Enfeksiyon Kapan Profesör Hayatını Kaybetti

Samsun'da özel bir hastanede ameliyat olan ve hastaneden taburcu olduktan 2 gün sonra yarasının enfeksiyon kapması sonucu hayatını kaybeden profesör için görev yaptığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) tören düzenlendi.

OMÜ Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Turgut Öztürk (52), önceki hafta özel bir hastanede polip ve safra kesesi ameliyatı oldu. Ameliyat sonrası taburcu olduktan 2 gün sonra yarasının enfeksiyon kapması üzerine önceki gün görev yaptığı OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan tüm tedavilere rağmen Özturk, dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden Öztürk için Ziraat Fakültesi bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen törene OMÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Akan, eşi Aşkın Öztürk, Çocukları Begüm ve Burçak Öztürk, annesi ve yakınları, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan OMÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Akan, "Turgut Öztürk hocamız aramızdan biraz genç ayrıldı. Ancak her ölüm erken bir ölüm olarak algılanır. Ne yazık ki insanoğlu olarak elimizden ölüme karşı bir şey gelmiyor. Bu konuda çaresiziz. Ben ailesine, eşine, çocuklarına ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Daha sonra OMÜ Camisi Müezzini İrfan Ucar dua yaptırdı ve helallik aldı.

Evli ve 2 kız çocuğu babası olan Öztürk'ün eşi Aşkın Öztürk'ü yakınları teselli etmeye çalışırken, çocukları üniversite 1. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Begüm ile kardeşi 6. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Burçak da taziyeleri kabul etti.

Merhum Öztürk'ün cenazesi bugün Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

OMÜ'NÜN 10 İÇİNDE 2. KAYBI

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kartal (54) da dut ağacından düşmesi sonucu kaldırıldığı Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 3 Haziran'da hayatını kaybetmişti. - SAMSUN

Kaynak: İHA