Adalet Haberleri

Adalet haber, Adalet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet - 24.11.2020
FETÖ'den hüküm giyen eski Danıştay üyelerinin Yüce Divan'da yargılanmasına başlandı
Adalet Akademisi'nde hazırlık eğitimine iki gün gelmediği için memuriyet görevine son verilen hakim adayı Gülay Tezcan hakkındaki dosyada kullandığı oyla ilgili de suçlandığını belirten Bektaş, bu dosyanın görüşülmesi sırasında, "İki gün göreve gelmemiş, raporları var.
Adalet - 24.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğretmenler Günü mesajı Açıklaması
Bu anlayışla 2002 yılında ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendikleri andan itibaren eğitim öğretimi en öncelikli gündem maddesi yaptıklarını, derslik sayılarının artırılmasından öğretmen atamalarına, müfredatın geliştirilmesinden ücretsiz ders kitaplarında kadar eğitim alanında tarihi nitelikte pek çok reformu hayata geçirdiklerini bildiren Erdoğan, okulların fiziki altyapısını geliştirmenin yanı sıra katsayı adaletsizliği başta olmak üzere eğitim öğretim sistemine sirayet etmiş yasakçı, baskıcı zihniyetin izlerini silmek için çalıştıklarını ifade etti.
Adalet - 24.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğretmenler Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Okullarımızın fiziki altyapısını geliştirmenin yanı sıra katsayı adaletsizliği başta olmak üzere eğitim-öğretim sistemimize sirayet etmiş yasakçı, baskıcı zihniyetin izlerini silmek için çalıştık" açıklamasında bulundu.
Adalet - 24.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
Öğrencilerden Adalet Çeçan, "Öğretmenimizi çok seviyorduk.
Adalet - 24.11.2020
Kosova'da yargı süreci siyasi tasfiyeye dönüştü
Başta eski UÇK üyeleri olmak üzere birçok STK ve kamuoyu oluşturucuları bu mahkemeye karşı çıkarken, daha sonra bu mahkemenin kurulması için bizzat kendileri kamuoyu oluşturmaya başladılar. Mahkemenin kurulması için mecliste yapılan birkaç başarısız denemeden sonra, büyük dış baskılar sonucu, Kosova Meclisi 3 Ağustos 2015 tarihinde Özel Mahkeme'nin kurulmasının yolunu açtı. Kosova yasalarına göre kurulan Özel Mahkeme'nin merkezi Hollanda'nın Lahey kenti oldu. Fakat her ne kadar dış baskılar sonucu bu mahkemenin kurulması için başta Haşim Thaçi olmak üzere savaşçı kanattan siyasiler çalışmış olsa da, 22 Aralık 2017 tarihinde 43 milletvekilinin imzasıyla Kosova meclisi olağanüstü bir şekilde toplandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde toplanan meclisin gündeminde Özel Mahkeme yasasının ilga edilmesi vardı. Yani dün mahkemeyi kurmak için uğraşanlar, mahkeme kurulduktan iki yıl sonra mahkemeyi dağıtmak istiyordu. Çok uzun ve gergin geçen gecede, ABD ve İngiltere büyükelçileri Kosova meclisine gelerek bu harekete karşı olan öfkelerini dillendirdiler. Dönemin ABD Büyükelçisi Greg Delawie ABD'nin bu gece sırtından bıçaklandığını söyledi: "Mağdurlar için buradayım. Kosova'nın adalet için verdiği söz için buradayım.
Adalet - 24.11.2020
Cumhuriyet Başsavcısı Gül'den Rektör Şahin'e ziyaret
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül ile Adalet Bakanlığı müfettişleri, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin'i makamında ziyaret etti.
Adalet - 24.11.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Sayın Cumhurbaşkanımız ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı, dengeli, hesapsız, plansız, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın, müfsit çakallar başka mahfillerde at koştursun. Cumhur İttifakı Türkiye'nin yegane umudu, yedi düvele karşı güvencesidir." -"Nifak saçan dillerinizi Cumhur İttifakı'ndan derhal çekiniz" Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla kökleşmesi için ihtiyaç duyulan hukuk, adalet, ekonomi, sosyal ve diğer tüm reformların, Cumhur İttifakı'nın ortak iradesi olduğunu vurgulayarak, "Kaldı ki en büyük reform Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir.
Adalet - 24.11.2020
Gözaltındaki Mısırlı insan hakları savunucusu 3 gün hücre hapsinde tutuldu
Mısır güvenlik güçleri yabancı diplomatlarla 3 Kasım'da "Mısır'daki insan hakları konularını görüştükleri" gerekçesiyle Abdurrezzak'ın yanı sıra EIPR Ceza Adaleti Departmanı Başkanı Kerim Inara ve İdari Direktör Muhammed Beşir'i gözaltına almış, savcılık bu kişilere "terörist bir gruba katılmak ve yalan haber yaymak" gibi suçlamalarda bulunmuştu.
Adalet - 24.11.2020
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin savunmalarının alınmasına başlandı
İddianame yerine geçen son soruşturma raporunda, sanık Vahit Bektaş'ın, Sakarya Şeker Fabrikasına verilen para cezasının kaldırılmasına ilişki dava, 2014'te Bakanlar Kurulunun kararıyla izin almadan yardım toplayabilen kuruluşlar listesinden çıkarılan kimse Yok mu Derneğine ilişkin dava ile Adalet Akademisinde hazırlık eğitimine 2 gün gelmediği için memuriyet görevine son verilen hakim adayı Gülay Tezcan hakkındaki Danıştay'daki davada, FETÖ talimatıyla oy kullandığı, fikir birliği içinde örgüt lehine hareket ettiği öne sürülüyor.
Adalet - 24.11.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
"AKLIMDAN ÖZGECAN GEÇTİ ÇOK KORKTUM" DHA'ya konuşan Nodira M. olay günü saat 08.00'de minibüse bindiğini ve Topkapı'ya gitmek istediğini söylediğini belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı: "Minibüs tıklım tıklım dolu olduğu için yolu takip edemedim. Sonunda minibüs boşaldı, tek başıma kaldım. Sordum şoföre, 'Yanlış anladım, seni götüreceğim, başka minibüse götüreceğim ama önce tanışalım' dedi. Kapıları açmadı. 'Bırak beni gitmem lazım' dedim. 'Arkadaş olalım' dedi, korktum tek başıma kaldığım için. Bağırsam mı bilemedim, saldırır mı, döver mi, tokat mı atar adamı tanımadığım için tedirgin kaldım. Psikolojim bozuldu. Benden telefon numaramı istemişti. Vereyim de kurtulayım dedim. Verdim. Ancak o zaman beni rahat bırakmadı. 'Tanışalım, ev açalım, ne gerekirse yapacağım sana' dedi. Beni bayağı tuttu. Beni başka durağa götürdü. Beni Topkapı minibüsüne bindirdi, öyle kurtuldum. Tek başıma kalınca aklımdan Özgecan geçti, çok korktum." Şoförün babasının kendisini arayarak özür dilediğini söyleyen Nodira M. şoförün kendisinden özür dilemediğini bunun üzerine avukata başvurduğunu söyledi. Bir yerden bir yere giderken tedirginlik yaşadığını, otobüslerde kaç kişi kaldığını ve tek başına olup olmadığına baktığını anlatan Nodira M. "Biz yabancıyız diye bize kimse böyle davranamaz. 5-6 yıl oldu buraya geleli ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Psikolojim çok bozuldu. Adalet istiyorum.
Adalet - 24.11.2020
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez'in Öğretmenler Günü mesajı
Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olduğunu kaydeden Bilmez, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır. Dünya hayatının her çağında en doğru ve kazançlı yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsanlık sağlam temeller üzerine yetişirse, canlı ve cansız içinde bulunduğumuz hayatın her varlığı huzur ve selamet bulur. Bunları sağlayacak çalışkan ve ileriye bakan öğretmenlerimizdir. Vatanımızda ve ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakarlıklar göstererek eğitim öğretim faaliyetini sürdüren, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak ve cumhuriyet sevgisini aşılayan, onlara hak, adalet, sevgi, saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren, gelişmeleri, yenilikleri takip edebilecek nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizi sadece Öğretmenler Gününde hatırlamak yeterli değildir.
Adalet - 23.11.2020
Iraklı bebeğe ateş ederek öldüren Belçikalı polis hakim karşısında
Iraklı küçük kızın ölümü, Belçika'da uzun süre tartışılmıştı. "Mawda için adalet" adlı bir kampanya başlatılmış, kampanyaya ünlü müzisyenler Roger Water, Tom Morello ve Peter Gabriel ile yönetmen Ken Loach gibi kişiler de katılmıştı.
Adalet - 23.11.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Önce Adalet Bakanından ve Erdoğan'dan yargı reformu çıkışı geldi.
Adalet - 23.11.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Fikirtepe'deki hak sahibi temsilcileriyle buluştu Açıklaması
Fikirtepe'nin bu duruma gelmesine, dönüşüm sürecinin zayıflamasına yol açan birçok neden vardı. Bölgenin, kentsel dönüşümün ilk örneklerinden biri olması nedeniyle yaşanan teknik, hukuki ve finansal sorunlar sebebiyle aksaklıklar yaşandı. Sayısı az da olsa bir grubun, hakkından fazla daire veya iş yeri istemesi, bazı yüklenicilerin aynı alan için birbirleriyle yarışa girmeleri nedeniyle fiyat artışlarının oluşması, vatandaşlarımızın birden fazla yükleniciyle aynı ada, parsel içerisinde sözleşme imzalaması gibi birçok problemle karşı karşıya kaldık." Kurum, Fikirtepe'nin tüm geçmişini yakından bildiğini ifade ederek, "Sahadan aldığımız bilgilerle her türlü olumsuzluğu, haksızlığı, adaletsizliği engellemek adına bugüne kadar kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik.
Adalet - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Sıkıntılı bir yıl geçirildiğini ancak ticaret açısından daha farklı sıkıntıların olduğunu, Türkiye'nin sıkıntılar yaşadığını belirten Kuşoğlu, "Ticaret hukukla birlikte ele alınması, birlikte yürümesi gereken bir kavram. Hukukun olmadığı yerde ticaretin başarılı olması mümkün değil, hukuk alanında önemli sıkıntılarımız var. Türkiye ölçeğinde maalesef adaletin çok başarılı bir şekilde yerine gelmediği, getirilemediği konusunda hemfikiriz.
Adalet - 23.11.2020
CHP'li Kaya'dan yıl sonuna kadar 60 bin öğretmen ataması talebi
En üst kademedeki öğretmen maaşının 5 bin 634 lira olduğunu, bu rakamın Türk-İş'in açıkladığı 2020 Ekim ayı yoksulluk sınırı olan 8 bin 86 liranın çok altında kaldığını belirten Kaya, şunları kaydetti: "Bütün öğretmenlerimiz yoksuldur. Milli Eğitim Bakanlığının 2021 yılı bütçesinde herhangi bir artışa da gidilmedi. Kovid-19 hastası ücretli öğretmenlerden kesinti yapılıyor. Son dönemde ücretli öğretmenlik yapanların feryatları herkes tarafından duyuluyor. Asgari ücretin altında para alan öğretmenlerimize yapılan bu uygulama hem hukuka hem de insan haklarına aykırıdır. Bu insanlık dışı uygulamaya derhal son verilmelidir. Tüm öğretmenlerin kadroya alınması, atama ve yer değiştirme sorununa adaletli bir çözüm bulunması gerekiyor.
Adalet - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den Öğretmenlik Meslek Kanunu talebi
Eğitimde geriye düşenin ahlak, adalet, merhamet ve bilimde öne çıkmasının, teknolojide önde olmasının, ekonomik ve diplomatik düzlemde fark oluşturmasının mümkün olmadığını belirten Durak, şunları kaydetti: "Öğretmenlik, insanlığın en kadim ve önemli mesleklerinden biridir.
Adalet - 23.11.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Reform söylemi samimi değil" Beştaş, iktidarın reform adı altında "aldatmacaya" imza attığını öne sürerek, şunları söyledi: "Ekonomiye ilişkin gelişmeler, kriz, kavga, içerdeki çöküş, çatışma yargıya, adalete, reforma bağlandı.
Adalet - 23.11.2020
Mehmet Baransu'ya 17 yıl 1 ay hapis cezası
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün "Adalet yerini bulsun gerekirse kıyamet kopsun" sözlerine atıf yapan Baransu, "Ben de şimdi sizin mahkemenizden adalet bekliyorum" dedi.
Adalet - 23.11.2020
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten çevrim içi toplantı (2)
Oyuncu tercihlerinde hatalar yaptığını belirten Güneş, "Son müsabakada iki forvetle başlamak yerine Yusuf'la ya da İrfan yerine Deniz'le başlayabilirdik. 2000 ile 2020 arasında her şey farklı. Şimdi Z kuşağı ile yaşıyoruz. Özgürlüğüne düşkün, adaletsizliğe yer yok.
Adalet - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den "Öğretmenlik Meslek Kanunu" talebi
Şube Başkanı Murat Mengen, Adapazarı ilçesindeki sendika binasında yapılan toplantıda, eğitimde geriye düşenin ahlakta, adalette, merhamette, bilimde öne çıkması, teknolojide önde olması, ekonomik ve diplomatik düzlemde fark oluşturmasının mümkün olamayacağını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Haberleri | Adalet Haber - Haberler - Sayfa 8 - Adalet haberleri, son dakika adalet haber ve gelişmeleri burada. Kılıçdaroğlu: Vali sıcak siyasetin içine giremez.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 03:34:22. #1.14#
title