19. Burhaniye -Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali Başladı

19. Burhaniye -Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali Başladı

Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde, Burhaniyeli Sinema Sanatçısı Reha Yurdakul Adına Düzenlenen 19. Burhaniye -Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali Başladı.

19. Burhaniye -Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali Başladı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Burhaniyeli sinema sanatçısı Reha Yurdakul adına düzenlenen 19. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali başladı.

Açılışta İzmir Karşıyaka Belediyesi'nin bandosu eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ilgi gördü. Burhaniye Kaymakamı Bekir Şahin Tütüncü, Belediye Başkanı Fikret Akova, CHP Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Kemal Anadol, CHP Balıkesir Milletvekili, Ergün Aydoğan, Burhaniye Kaymakamı Bekir Şahin Tütüncü, Burhaniye Emniyet Müdürü Metin Sevil, Zeytin Belediye Başkanı Şadan Aytaç, daire amirleri ve kalabalık bir halk topluluğunun katıldı.

Törende konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, festivale katılanlara teşekkür ederek, "BU yıl 19.sunu düzenlediğimiz festivalimiz Burhaniye'nin Kent Kültürünü daha çağdaş bir kent kimliğine doğru dönüştürme ve geliştirme çabamızın en somut ürünüdür. Festivaller ilçenin tanıtımına katkı sağlamaktadır. Her yıl bir sanatçımızın adına düzenlemeyi gelenek haline getirdik. Bu festivalimizi de Burhaniyeli sinema sanatçısı Reha Yurdakul adına yapıyoruz" dedi.

Kaynak: CHA