18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Kutlanıyor

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Kutlanıyor

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Adana'da da Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Kutlanıyor

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Adana'da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri ile milletvekilleri mesaj yayınlayarak bu önemli günü kutladılar.

AK Parti Adana Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Sözcüsü Fatoş Gürkan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 96. yıldönümünü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında Çanakkale Zaferi'nin dünya tarihinde bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Gürkan, "Türk Milleti, Çanakkale'de cesaretin, azmin, özgürlük sevdasının ne demek olduğunu tarihe altın harflerle yazmıştır" dedi.

Hafta dolayısıyla Adana Valisi İlhan Atış da "Bugün özgür olarak yaşadığımız bu topraklara çok kolay sahip olmadığımızın bilinmesi gerekir. Çanakkale Zaferi; dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk Milletinin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur." mesajını yayınladı.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise Çanakkale Zaferinin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Çanakkale Zaferi milletimizin tek yumruk olduğu, vatanın birliği ve bütünlüğü ve bağımsızlık için ölüme bile gözünü kırpmadan giden kahraman askerlerimizin dünyaya verdiği en güzel derslerden biridir." dedi.

Adana Müftülüğü tarafından da 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 96. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma konulu konferansa büyük ilgi gördü. Savaş alanında yaşanmış ibretlik olayların anlatıldığı konferansta zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Çanakkale ile ilgili sinevizyon gösterisi yapıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu. Programda İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim, ilahiler, şiirler ve Çanakkale türküleri okundu. - ADANA