Stuttgart'ın Yardımcı Antrenörü Erdinç Sözer: "Türkiye'de Bir Takımı Çalıştırmayı Çok İstiyorum. Bir Gün Mutlaka Bir Türk Takımı Çalıştıracağım. Zamanı Gelince Bununla İlgili Karar Vereceğim" - Haberler
Haberi Paylaş

Stuttgart'ın Yardımcı Antrenörü Erdinç Sözer: "Türkiye'de Bir Takımı Çalıştırmayı Çok İstiyorum. Bir Gün Mutlaka Bir Türk Takımı Çalıştıracağım. Zamanı Gelince Bununla İlgili Karar Vereceğim"

AA - Yerel
Stuttgart'ın Yardımcı Antrenörü Erdinç Sözer: 'Türkiye'de Bir Takımı Çalıştırmayı Çok İstiyorum. Bir Gün Mutlaka Bir Türk Takımı Çalıştıracağım. Zamanı Gelince Bununla İlgili Karar Vereceğim'

Okan Özer/Süleyman Elçin - Stuttgart takımının yardımcı antrenörü Erdinç Sözer, Türkiye'de bir takımı çalıştırmayı çok istediğini belirterek, "Bir gün mutlaka bir Türk takımı çalıştıracağım.

Okan Özer/Süleyman Elçin - Stuttgart takımının yardımcı antrenörü Erdinç Sözer, Türkiye'de bir takımı çalıştırmayı çok istediğini belirterek, "Bir gün mutlaka bir Türk takımı çalıştıracağım. Zamanı gelince bununla ilgili karar vereceğim" dedi.

Devre arası kamp çalışmalarını Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki Kempinski Otel'de sürdüren Alman 1. Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Stuttgart'ta yardımcı antrenörlük görevini yürüten Sözer, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Bundesliga'da üst sıraları hedeflediklerini, ligin ikinci yarısında başarılı olabilmek için kamp yeri olarak Antalya'yı seçtiklerini, burada ağır idmanlar yapacaklarını dile getiren Erdinç Sözer, otelin sahalarının da çok iyi olduğuna dikkati çekti.

İstanbul doğumlu olduğunu, ancak uzun süredir Almanya'da yaşadığını belirten Sözer, Türkiye'de çalışmak istediğini ifade etti.

Sözer, "Türkiye'de bir takımı çalıştırmayı çok istiyorum. Bir gün mutlaka bir Türk takımı çalıştıracağım. Zamanı gelince bununla ilgili karar vereceğim. Şuanda herhangi bir takımdan teklif almadım" diye konuştu.

Türkiye'de olduğu gibi Almanya'da da takımların çok fazla teknik direktör değiştirdiğini anlatan Sözer, takımların ligde alınan neticelere göre teknik direktör değişikliğine gittiğini belirtti.

Şike ilgili sıkıntıların Almanya da dahil olmak üzere Avrupa'daki bir çok ülkede yaşandığını vurgulayan Erdinç Sözer, şikenin futbolu çirkinleştirdiğini, şikeye karışanların futboldan temizlenmesi gerektiğini kaydeden Sözer,

"Dünyadaki tüm liglerin temiz olması gerekiyor. Şikeyle ilgili soruşturmalar yapılması gerekiyordu. Ligler bu konuyla ilgili komple temizlenmeli" şeklinde konuştu.

-"Başarılı olacağına inanıyorum"-

Türk futbolundaki gelişmeyi beğendiğini bildiren Sözer, Türkiye'de sadece 3 takımın üst sıralar için mücadele etmediğini, Anadolu takımlarının da şampiyonluk mücadelesi verdiğini savundu.

(A) Milli Futbol Takımı'nın potansiyelinin yüksek olduğunu dile getiren Sözer, "Türk Milli Takımı'nın başına Abdullah Avcı'nın geçmesine mutlu oldum. Başarılı olacağına inanıyorum. Ancak, Abdullah Avcı'ya başarılı olabilmesi için zaman verilmeli. Milli takımda potansiyel var. Sadece disiplin gerekiyor. Türk futbolcular kendi kuvvetlerini göstermeliler. Yüreğimizle oynamalıyız. Hiddink döneminde bunu az gördük" ifadelerini kullandı.

- ANTALYA

AA / Yerel

Almanya, Antalya, Türkiye, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title