Haberi Paylaş
Gerede Belediye Başkanı Baygın: '31 Aralık 2012 Verilerine Göre İlçe Nüfusumuz 24 Bin 261 Çıktı'

Gerede Belediye Başkanı Baygın: "31 Aralık 2012 Verilerine Göre İlçe Nüfusumuz 24 Bin 261 Çıktı"

Yerel Haberler

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, 31 Aralık 2012 nüfus sayım verilerine göre, Gerede nüfusunun 24 bin 261 olduğunu söyledi.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, 31 Aralık 2012 nüfus sayım verilerine göre, Gerede nüfusunun 24 bin 261 olduğunu söyledi.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemi ile ilk nüfus sayımının 2007 yılında yapıldığını hatırlatan Baygın, "Kişilerin yerleşim yerlerine göre nüfus bilgilerinin güncel olarak tutulduğu, nüfus hareketlerinin her an izlenebildiği, kişilerle ikamet adreslerinin eşleştirildiği bir kayıt sistemi olan 'Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine' göre 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle ilçe nüfusumuzun 24 bin 261 olduğu görüldü. 2011 yılı verilerine göre nüfusumuz 24 bin 245 idi. Son yapılan nüfus sayımı ile birlikte, ilçe nüfusunun azaldığı yönündeki söylentilerin de gerçeği yansıtmadığı, aksine nüfusumuzun artış trendin de olduğu tespit edilmiş oldu" diye konuştu.

Adrese Dayalı Nüfus Sayımının çok zahmetli bir iş olduğuna dikkati çeken Baygın, ancak en gerçekçi sayımın bu sistem sayesinde gerçekleştiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Baygın, "Adrese Dayalı Nüfus Sayım Sistemine göre, ilçemizdeki çoğu daire boş görünüyor. Ancak yaptığımız tespitlerde bu boş gözüken meskenlerde oturan aileler var. Belediye görevlileri aracılığıyla bu vatandaşlarımızı nüfus müdürlüğüne yönlendirdik. 31 Aralık 2012 verilerine göre ilçe nüfusumuz 24 bin 261 çıktı. Köylerde sayılıp şehirde yaşayan hemşehrilerimiz var. Bunu kabul edemeyiz. Hizmeti alıp köy nüfusunda gözükmek bizi üzen bir uygulama. Hemşehrilerimizi bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Muhabir: İsmail Kabasakal / Emin Gürbüz

Yayıncı: Murat Paksoy - BOLU

Kaynak: AA / Yerel

Gerede Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title