Patnos'ta Toplu Zehirlenme: 1 Ölü

Patnos'ta Toplu Zehirlenme: 1 Ölü

Ağrı'nın Patnos İlçesine Bağlı Gencali Köyünde Bilinmeyen Nedenlerden Zehirlenen Onlarca Kişi; Patnos, Ağrı ve Van'daki Hastanelere Kaldırıldı. Zehirlenen 1 Çocuğun Hayatını Kaybettiği Açıklandı.

Patnos'ta Toplu Zehirlenme: 1 Ölü

Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Gencali köyünde bilinmeyen nedenlerden zehirlenen onlarca kişi; Patnos, Ağrı ve Van'daki hastanelere kaldırıldı. Zehirlenen 1 çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, Gencali Köyü'nde oturan köylüler aynı anda rahatsızlanınca köye ambulanslar çağrıldı. Patnos Devlet Hastanesi'nde görevli ambulanslar yeterli gelmeyince, çevre il ve ilçelerde görev yapan ambulanslar da köye gönderildi. Ambulansların yanı sıra köydeki minibüslerle Patnos Devlet Hatanesi'ne kaldırılan köylüler, buradan Ağrı ve Van'daki hastanelere kaldırıldı. Ağrı Devlet Hastanesi'ne 24 kişinin kaldırıldığı ve durumu kötü olan 2 kişinin Erzurum'a sevk edildiği öğrenildi. Köyde incelemelerin devam ettiğini, zehirlenme sonucu 7 yaşındaki 1 çocuğun hayatını kaybettiğini belirten Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar, köyde bir komisyonun araştırma yaptığını açıkladı.

Köydeki herkesin zehirlendiğini belirten Hüseyin Gökdağ adlı şahıs ise, şebeke suyundan şüphelendiklerini söyledi.

(AG-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA