Nurettin Yılmaz Bandırma'da

Nurettin Yılmaz Bandırma'da

Nurettin Yılmaz, Kuşadası'nda kampta bulunan Bandırmaspor'la ilk antrenmanına çıkarak işbaşı yaptı.

Nurettin Yılmaz Bandırma'da

Turgut Uçar'ın mukavelesini karşılıklı anlaşarak fesheden Bandırmaspor yönetimi, takımın başına Nurettin Yılmaz'ı getirdi.

Deneyimli teknik direktör altı çocuklu bir ailenin 5. çocuğu olarak 1962'de İskenderun doğdu.1985 yılında Marmara Üniversitesi Spor Akedemisini bitirdi. Bununla yetinmeyerek Almanya'nın ilk ve tek spor yüksekokulu olan Deutsche Sporthochschule Köln Spor Merkezinde DSHS (SpoHo)eğitimi tamamlayarak Türkiye'ye döndü. Yılmaz Vural'ın beraber çalışma teklifine evet diyerek, deneyimli teknik adamın 8 yıl yanında yer aldı. 2 yabancı dil bilen, Avrupa ve Türk futbolunu ama özellikle kültürlerini çok iyi bilen başarılı çalıştırıcı Türkiye'de ilk Teknik Direktörlük deneyimini 2004-05 sezonunda Adanademirspor'un başında yaşadı.

Geliştirdiği farklı çalışma yönetimleri ve Türk futboluna kazandırdığı gurbetçi futbolcularla tanınan Yılmaz, Adana Demirspor teknik direktörlüğünün ardından 2005-06 sezonunda Antalyaspor'da tekrar Yılmaz Vural'la çalıştı. 2006-07 sezonun başında bu sefer Eyüpspor'la anlaşan Yılmaz, üç sezon İstanbul kulübünde görev yaptı.

Mart 2010 tarihinde Göztepe teknik direktörlüğüne getirilen ardından son olarak 2010-11 sezonunda Hatayspor'da görev yapan Nurettin Yılmaz, hafta başında Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden ve 42 puanla lider durumda bulunan Bandırmaspor'un başına geçti.