Milli Mücadele'de Emirdağ Konferansı Yoğun İlgi Gördü

Milli Mücadele'de Emirdağ Konferansı Yoğun İlgi Gördü

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinin düşman işgalinden kurutuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Milli Mücadele’de Emirdağ” isimli bir konferans gerçekleştirildi.

Milli Mücadele'de Emirdağ Konferansı Yoğun İlgi Gördü

Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinin düşman işgalinden kurutuluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Milli Mücadele'de Emirdağ" isimli bir konferans gerçekleştirildi.

Konferans Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Yakut ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Altıntaş tarafından verildi. Emirdağ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Emirdağ Belediye Başkan Vekili Vahit Ünver, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. İbrahim Aktepe, Emirdağ Ziraat Odası Başkanı Rasim Erginer, Emirdağ Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yiğiter, daire müdürleri, siyasi parti yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta Dr. Yakut, "Mondros Mütarekesi, Sevr Anlaşması, İşgaller, Emirdağ'ın İşgali ve Kurtuluşu" başlıkları altında belgeler doğruştusunda bilgiler verdi.

Dr. Altıntaş ise "Karakeçili Milli Alayı, Emirdağ Kuva-i Milliye, Emirdağ'ın İşgal ve Direnişi" başlıkları ile bilgilendirmelerde bulundu.

Konferansı öğretim üyelerine plaket ve çiçek takdimi yapılmasının ardından sona erdi. - AFYONKARAHİSAR