MHP'li Başkan, AK Parti'ye Geçti
Haberler » Yerel » MHP'li Başkan, AK Parti'ye Geçti - Haber

MHP'li Başkan, AK Parti'ye Geçti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde MHP’den istifa eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, iki meclis üyesi ve yaklaşık 100 kişi ile AK Parti’ye geçti.

MHP'li Başkan, AK Parti'ye Geçti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde MHP’den istifa eden Belediye Başkanı Bayram Başol, iki meclis üyesi ve yaklaşık 100 kişi ile AK Parti’ye geçti.


2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Ormanlı Belediye Başkanlığına aday olup seçimi kaybeden ve 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday yapılmayınca MHP’ye geçip aday olan ve seçimleri kazanan Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, iki meclis üyesi ile birlikte partisinden istifa edip düzenlenen törenle yeniden AK Parti’ye katıldı.

AK Parti yöneticileri ve milletvekillerinin katıldığı törende konuşan Bayram Başol, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor durumlarda her şeye hayır denen yerde olmam mümkün değildi. Bunu kurumlarımızla defalarca tartıştık. Bu işin hizmet kadrolarının yer aldığı AK Parti kadroları arasında olmamız gerektiğini düşündüm ve o duygularla buradayım. Benim beldeme hizmet noktasında çok büyük hedeflerim var. Bu hedeflere ulaşmak için buradayım.” dedi.


Hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarına da değinen Başol şu şekilde konuştu: “Bana ‘Başkanım senin istifanın altında birilerinin elinde belgeler varmış. Yolsuzluğun, arsızlığın varmış. Bundan korkarak istifa etti’ diyorlar ‘Ne diyorsun?’ dedi. Basın burada. Buradan onlara sesleniyorum; 30 senedir görevdeyim. 30 senede bir tane belgemi çıkarsınlar, bir tane ortaya belge koysunlar, bu günden itibaren görevimi terk ediyorum. Benim adım Bayram Başol, kimsenin haramına el koymadım.”

Kaynak: CİHAN