Advertisement

Manisa'da 9'u 5 Geçe Hayat Durdu

Manisa'da 9'u 5 Geçe Hayat Durdu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılı Manisa’da da anıldı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79'uncu yılı Manisa'da da anıldı. Atatürk'ün hayatını kaybettiği 09.05'te çalan sirenlerle birlikte Manisa'da adeta hayat dururken, törene çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na karanfil bırakarak sevgilerini ve özlemlerini gösterdi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 79'uncu yılı Manisa'da düzenlenen törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik Anıtı önünde gerçekleştirilen tören çelenk sunumu ile başladı. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, siyasi partiler ve STK'ların çelenk sunumunun ardından siren sesleriyle birlikte iki dakika boyunca saygı duruşunda bulunulan törende sokak ve caddelerde trafik dururken, vatandaşlar da oldukları yerde saygı duruşunda bulundu. Esnaflar dükkanlarının önünde temizlik görevlileri de işlerinin başında saygı duruşunda bulunurken, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla meydandaki tören tamamlandı.

Törenin ardından özel bir anaokulunun minik öğrencileri Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önüne karanfil bırakırken, törene çocuklarıyla katılan bazı vatandaşlar da anıta karanfil bırakarak Atatürk'e olan özlemlerini gösterdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, askeri erkan, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title