Lüksemburg Haberleri

Lüksemburg haber, Lüksemburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lüksemburg - 18.10.2021
Son dakika haber: AB Dışişleri Bakanları Lüksemburg'da toplandı
Son dakika gelişmesine göre Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, 21-22 Ekim'de düzenlenecek AB Liderler Zirvesi öncesinde geniş bir gündemle bir araya geldi.
Lüksemburg - 18.10.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell, İran ile görüşmelerin yeniden başlaması konusunda iyimser
AB ülkelerinin dışişleri bakanları, 21-22 Ekim'de düzenlenecek AB Liderler Zirvesi öncesinde Lüksemburg'da bir araya geldi.
Lüksemburg - 18.10.2021
GÜNDEM / 18 Ekim 2021
(Lüksemburg) 3- Afganistan'daki siyasi gündem ve güvenlik konularına ilişkin gelişmeler izleniyor.
Lüksemburg - 17.10.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Ekim 2021
(Lüksemburg) 3- Afganistan'daki siyasi gündem ve güvenlik konularına ilişkin gelişmeler izleniyor.
Lüksemburg - 16.10.2021
"Yabancı yatırımcının adresi Türkiye oldu"
ABD, Hong Kong, İtalya, Lüksemburg ve Avusturya gibi ülkelerde 800 milyon dolarlık fon yöneten ve Tanzanya Menkul Kıymetler TSL Investment Bank'a ortak olmasıyla bilinen Türk şirketi İma Group, Türkiye'deki yatırımlarına hız vereceğini duyurdu.
Lüksemburg - 15.10.2021
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Lüksemburg'da toplanacak
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, 21-22 Ekim'de düzenlenecek AB Liderler Zirvesi öncesinde bir araya gelecek.
Lüksemburg - 14.10.2021
ABD, Trump yönetiminin çekildiği BM İnsan Hakları Konseyine üye seçildi
Konseye seçilen diğer ülkeler arasında Somali, Kamerun, Benin, Gambia, Hindistan, Kazakistan, Malezya, Katar, Litvanya, Arjantin, Karadağ, Honduras, Paraguay, Finlandiya ve Lüksemburg yer aldı.
Lüksemburg - 13.10.2021
Avro Bölgesi'nde sanayi üretimi ağustosta düştü
Söz konusu dönemde AB ülkeleri arasında aylık bazda sanayi üretiminde en fazla artış yüzde 3,5 ile Danimarka'da, yüzde 2,9 ile Litvanya'da ve yüzde 2,1 ile Lüksemburg'da gerçekleşti.
Lüksemburg - 13.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri
Ronaldo'dan milli formayla 10. "hat-trick" Cristiano Ronaldo'nun "hat-trick" yaptığı karşılaşmada Portekiz, sahasında Lüksemburg'u 5-0 mağlup etti.
Lüksemburg - 10.10.2021
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 8. hafta, yarın başlıyor
Elemelerde 8. haftanın programı şöyle: Yarın: E Grubu: Belarus-Çekya Estonya-Galler G Grubu: Letonya-Türkiye Hollanda-Cebelitarık Norveç-Karadağ H Grubu: Hırvatistan-Slovakya Kıbrıs Rum Kesimi-Malta (TSİ 19.00) Slovenya-Rusya J Grubu: İzlanda-Lihtenştayn Kuzey Makedonya-Almanya Romanya-Ermenistan 12 Ekim Salı: A Grubu: Portekiz-Lüksemburg Sırbistan-Azerbaycan B Grubu: Kosova-Gürcistan İsveç-Yunanistan C Grubu: Bulgaristan-Kuzey İrlanda Litvanya-İsviçre D Grubu: Kazakistan-Finlandiya (TSİ 17.
Lüksemburg - 09.10.2021
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 7. hafta heyecanı, 14 maçla tamamlandı.
Lüksemburg - 08.10.2021
12 AB ülkesi, göçe karşı Birlik sınırlarının güçlendirilmesini istedi
AB ülkelerinin içişleri bakanları, bugün Lüksemburg'da bir araya geliyor.
Lüksemburg - 07.10.2021
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri yarın başlıyor
Elemelerde 7. haftanın programı şöyle: 8 Ekim Cuma: E Grubu: Çekya-Galler Estonya-Belarus G Grubu: Cebelitarık-Karadağ Letonya-Hollanda Türkiye-Norveç H Grubu: Kıbrıs Rum Yönetimi-Hırvatistan Malta-Slovenya Rusya-Slovakya J Grubu: Almanya-Romanya İzlanda-Ermenistan Lihtenştayn-Kuzey Makedonya 9 Ekim Cumartesi: A Grubu: Azerbaycan-İrlanda Cumhuriyeti (TSİ 19: 00) Lüksemburg-Sırbistan (TSİ 21.
Lüksemburg - 06.10.2021
AB mahkemesi, sınır ötesi seyahatlerde kimlik istenebileceğine hükmetti
Merkezi Lüksemburg'da bulunan, AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı, tekneyle Finlandiya'dan Estonya'ya geçerli kimlik belgesi olmadan seyahat eden bir Fin'in dosyasını karara bağladı.
Lüksemburg - 05.10.2021
Ford Trucks Almanya pazarına girdi
Ford Otosan'ın ağır ticari markası Ford Trucks, dünya çapındaki büyümesini Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika ve Lüksemburg'un ardından Avrupa'nın en büyük ağır ticari pazarına sahip Almanya ile sürdürüyor.
Lüksemburg - 05.10.2021
AB, vergi "kara listesini" güncelledi
AB üyesi ülkeler, vergi kara listesinde "vergi standartlarına uygun davrandıkları" varsayılarak yer almıyor. Özellikle Lüksemburg, Malta, Hollanda, İrlanda, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi gibi cazip vergi imkanları sunan AB ülkelerinin listede yer almaması ise dikkati çekiyor.
Lüksemburg - 04.10.2021
Avro Grubu, enerji fiyatlarındaki artışı görüştü
Donohoe, avro para birimini kullanan Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin maliye bakanlarının Lüksemburg'da gerçekleştirdiği toplantı bitiminde açıklamalarda bulundu.
Lüksemburg - 29.09.2021
AB mahkemesi, Fas'la yapılan iki anlaşmayı iptal etti
Merkezi Lüksemburg'ta bulunan AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı yapısı içinde yer alan AB Genel Mahkemesi, Polisario Cephesi'nin Fas ile AB arasındaki anlaşmalara karşı açtığı davayı karara bağladı.
Lüksemburg - 29.09.2021
YouTube, Rus yayıncı RT'nin Almanca hesaplarını kapattı
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, RT Almanca kanallarının kapatılmasının Alman hükümetinin bir kararı olmadığını belirterek "Bu YouTube'un kendi kararı." dedi Bu arada, ağustosta, Lüksemburg, RT Almanca'nın yayın lisansı başvurusunu reddetmişti.
Lüksemburg - 27.09.2021
UEFA'dan hakem Gamze Durmuş Pakkan'a görev
Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Pakkan, 24-30 Eylül tarihlerinde Lüksemburg'da düzenlenecek müsabakalarda görev yapacak.
Lüksemburg - 27.09.2021
Google'ın AB para cezasına karşı açtığı davanın duruşmaları başlıyor
Merkezi Lüksemburg'ta bulunan AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı yapısı içinde yer alan AB Genel Mahkemesi, bu hafta boyunca ABD merkezli Google'ın AB Komisyonu kararına karşı açtığı davayı görüşecek.
Lüksemburg - 23.09.2021
Goodyear, Avrupa ve Türkiye'deki tesislerinde yenilenebilir enerjiye geçiyor
Yaklaşık 700 bin megavat saat yenilenebilir enerji satın alan Goodyear, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Polonya, Slovenya, Türkiye ve Hollanda'daki üretim tesislerinin sürdürülebilir elektrikle çalışmasını sağlayabilecek.
Lüksemburg - 22.09.2021
Avrupa'da düşük gelirli işçiler ısınamıyor
Bu durumun özellikle son 10 yılda AB üyesi Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Litvanya, Slovakya, İspanya, İtalya, İrlanda, Hollanda, Lüksemburg ve Estonya'da daha da kötüleştiğine işaret edilen çalışmada, Avrupa genelinde yükselen elektrik fiyatlarının daha fazla sayıda çalışanı enerji yoksulluğuna sürüklediği kaydedildi.
Lüksemburg - 20.09.2021
Polonya'dan Avrupa Adalet Divanı'nın kömür ocağı kararına tepki
Merkezi Lüksemburg'da bulunan, AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı, Çekya'nın, sınırına yakın kömür madenleri nedeniyle Polonya'ya karşı açtığı davayı bugün karara bağlamış, faaliyetini durdurmasına hükmedilen kömür ocağını kapatmayan Polonya'ya günlük 500 bin avro para cezası kesmişti.
Lüksemburg - 20.09.2021
AB mahkemesinden Polonya'ya kömür ocağı cezası
Merkezi Lüksemburg'da bulunan, AB'nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı, Çekya'nın, sınırına yakın kömür madenleri nedeniyle Polonya'ya karşı açtığı davayı karara bağladı.
Lüksemburg - 16.09.2021
AB Konseyi Başkanı Michel: "Afganistan'da olanlar gözümüzü açmalı"
Michel, Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel ile görüşmesinden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında Afganistan konusuna değindi.
Lüksemburg - 15.09.2021
AB savcılığı, 4,5 milyar avroluk 300 yolsuzluk iddiasını soruşturuyor
Lüksemburg merkezli savcılık, harcama ve gelirlerle ilgili sahtekarlık, iki veya daha fazla üye ülkenin dahil olduğu ve en az 10 milyon avroluk KDV ile ilgili dolandırıcılık, AB bütçesinden hile sonucunda sağlanan varlıkların aklanması ile AB mali çıkarlarını etkileyen yolsuzluk ve suistimalleri soruşturuyor.
Lüksemburg - 14.09.2021
Anadolu'dan Birleşmiş Milletler'in bahçesine 12 bin yıllık miras
BM'nin resmi internet sitesindeki bilgilere göre, sergilenen 196 hediye eser arasında, İrlanda'dan "Bronz Gemi" maketi, Kazakistan'dan "Altın Adam Heykeli" replikası, Tunus'tan "Dört Mevsim Mozaiği", Rusya'dan "İyilik Kötülüğü Yendi" adlı heykel grubu, Lüksemburg'dan "Şiddetsizlik" heykeli, Irak'tan "Hammurabi Kanunları" replikası, İran'dan "Halı", Salvador Dali'nin "Beş Kıta - Kıvrılmış Eller" tablosu da bulunuyor.
Lüksemburg - 12.09.2021
Son dakika haberleri: Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nda Türkiye, karma takımlar müsabakalarında gümüş madalya kazandı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Lüksemburg'da düzenlenen Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nda Türkiye, karma takımlar müsabakalarında Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.
Lüksemburg - 11.09.2021
Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nda Hilal Öztürk'ten bronz madalya
Lüksemburg'da düzenlenen Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nda milli sporcu Hilal Öztürk, kadınlar +78 kiloda bronz madalya kazandı.
Lüksemburg - 10.09.2021
Judo: Avrupa Gençler Şampiyonası
Lüksemburg'da düzenlenen Avrupa Gençler Judo Şampiyonası'nın ikinci gününde tatamiye çıkan milli sporcular Habibe Afyonlu ile Umalt Demirel rakiplerine mağlup oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lüksemburg Haberleri | Lüksemburg Haber - Haberler - Sayfa 2 - Lüksemburg haberleri, son dakika lüksemburg haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Borsa güne yükselişle başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:54:31. #1.15#

title