İzmir'de Yerel Yönetimler...

İzmir'de Yerel Yönetimler...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Eğitim Yardım Sandığı Bursu'na Başvurup, Belge Getirmeye Hak Kazananlar İçin Tanınan Süre 8 Şubat 2007 Perşembe Günü Mesai Bitimine Kadar Uzatıldı.

İzmir'de Yerel Yönetimler...

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Eğitim Yardım Sandığı Bursu’na başvurup, belge getirmeye hak kazananlar için tanınan süre 8 Şubat 2007 Perşembe günü mesai bitimine kadar uzatıldı.

Ahmet Piriştina bursu için 2006-2007 eğitim öğretim yılında yeni başvuruda bulunan öğrenciler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin www.izmir.bel.tr adresinde burs sonuçları için oluşturulan bölüme T.C. kimlik numaralarını yazarak belge getirme hakkını elde edip edemediklerini öğreniyorlar. Belge getirme hakkını elde eden öğrencilerin belgelerini İzmir Büyükşehir Belediyesi 2.katta bulunan Burs Bürosu’na teslim etmeleri gerekiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, burs başvurusu ve belgelerine göre değerlendirmesi yapılanlardan burs alma hakkını elde eden öğrencilerin Burs Bürosu tarafından oluşturulacak banka hesap numaralarına, Şubat sonunda geriye dönük olarak Ekim 2006 ayından başlamak üzere aylık 100 YTL yatırılacağını belirttiler. 2006-2007 öğretim yılında, bir önceki dönem burs alan 12 bin 138 öğrenciden 7 bin 543’ü burs almaya devam ediyor. Yeni başvuruda bulunan 32 bin 985 öğrenciden ise 12 bin 398’i belge getirmeye hak kazandı. Bu öğrencilerin başvurularındaki beyanlarını doğrulayan belgeleri tamamlamalarını takiben yapılacak değerlendirme ile burs almaya hak kazananlar belirlenecek ve aylık 100 YTL olan paraları Şubat sonundan itibaren geriye dönük kazanımları ile birlikte ödenecek.

(YK)

26.01.2007 14:35 TSİ