Haberler

İstanbul'da Bu Hafta Sanat Dolu Etkinlikler

Güncelleme:

İstanbul'da bu hafta birbirinden farklı etkinliklerle sanatseverler buluşacak. Konserler, tiyatro gösterileri, sergiler ve daha fazlası...

İstanbul'da bu hafta, geniş bir yelpazede birbirinden farklı birçok etkinlikle yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı konser, sergi, tiyatro gösterisi ve performanslar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda (İDT) 28 Mayıs-2 Haziran'da Mecidiyeköy Büyük Sahne'de "Suçsuzlar Çağı Suçlular Çağı", Üsküdar Tekel Sahnesi'nde "Sonbaharda Son Güller" 28-31 Mayıs'ta Mecidiyeköy Stüdyo Sahne'de "Bir Picasso", Üsküdar Stüdyo Sahne'de "Yalnızlık İntiharı" oyunları sahnelenecek.

Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 31 Mayıs-2 Haziran arasında "Kapıların Dışında" oyunu tiyatroseverlerle buluşacak.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) 28 Mayıs'ta "Gomidas" oyunu izlenebilecek.

Zorlu PSM'de bugün ve yarın "Aşık Shakespeare" ve "Chaplin", 29 Mayıs'ta "Aile Yalanları", 31 Mayıs'ta "(Karşınızda) Yalnız Kadın", 1 Haziran'da "Sidikli Kasabası Müzikali" beğeniye sunulacak.

Maximum Uniq Hall'de yarın "Öteki", 2 Haziran'da "Aydınlıkevler" oyunu sergilenecek.

Konserler

AKM'de yarın "Şedaraban Faslı" ve Mehmet Fatih Çıtlak'ın anlatımıyla "Asitane Meşkleri", 29 Mayıs'ta "571. Yılında İstanbul'un Fethi", 30 Mayıs'ta "Rumeli Türküleri Konseri", 31 Mayıs'ta "Şarkıların Diliyle Hüzzam ve Hicaz Eserler" ve "İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri" ve 2 Haziran'da "Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'ndan Mozart Requıem" konseri müzikseverlerle buluşacak.

CRR'de 29 Mayıs'ta "Şah Hatayi'den Nefesler", 30 Mayıs'ta "Francesca Tandoi" konseri gerçekleştirilecek. 1 Haziran'da ise CRR Türk Müziği Topluluğu "Yüzyılın Yüzleri Cevdet Çağla ve Emin Ongan" konseriyle, Christian Pierre La Marca ve CRR Senfoni Orkestrası "Notaya Yansıyan Renkler" konserleriyle dinleyicilerle bir araya gelecek.

Sergiler

İsrail'in Filistin'deki katliamlarına ilişkin hazırlanan somut ve dijital sanat eserleriyle, Filistin'in 100 yılı aşkın bağımsızlık mücadelesinin kronolojik olarak anlatıldığı "Kubbe: Filistin Zaman Tüneli" sergisi, Üsküdar Mimar Sinan Galerisi'nde ziyaretçileri bekliyor.

Meşher'de açılan, küratörlüğünü Şeyda Çetin ve Ebru Esra Satıcı'nın üstlendiği "Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar" sergisi, İstanbul silüetini sanatseverlerle buluşturuyor.

Macaristan Ulusal Film Enstitüsünün hazırladığı ve Macar sinemasının 120 yılını anlatan "Geniş Açı" sergisi, Macar Kültür Merkezi'nde görülebilecek.

Küratörlüğünü Burcu Çimen ve Didem Yazıcı'nın üstlendiği "Bugünü Resmetmek" resim sergisi, Yapı Kredi Kültür Sanat'ta ziyaretçilerini ağırlıyor.

Salt'ın disiplinlerararası tasarım stüdyosu 2050+ tarafından hazırlanan ve Salt Beyoğlu'nda sanatseverlerle buluşan yeni sergisi "Havaya Dair" ise hava kirliliğinin toplumsal ve ekolojik boyutlarını odağına alıyor.

Küratörlüğünü Prof. Dr. Mona Mahall, Prof. Dr. Aslı Serbest ve Yelta Köm'ün üstlendiği küresel kültür, ekonomik değişim ve siyasi temas tarihini canlı tutan seramik, ağırlık ve ölçü koleksiyonlarından ilham alan "Ters Yüz Pera: Mekanlar ve Metinlerde Denemeler" sergisi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde ziyaret edilebiliyor.

Sanatçı Mike Berg'ün "Buraya Nasıl Geldik?" sergisi, Sultanbeyli'de bulunan YUNT sanat ve etkileşim alanında beğeniye sunuluyor.

Kaynak: AA / Güncel

İstanbul Etkinlikler Sanat Müzik Kültür Sanat Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title