Haberler

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Güncelleme:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz başkanlığındaki heyet AK Parti'ye bayram ziyaretinde bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Yavuzyılmaz, "Asgari ücretin mutlaka iyileştirilmesi gerekiyor" diyerek müjde beklediklerini dile getirdi. Uygur'dan "Milletimizden aldığımız emaneti en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz" cevabını alan Yavuzyılmaz, "İşte hep almak değil biraz da vermek lazım" diyerek karşılık verdi.

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşmalar kapsamında CHP heyetleri Ak Parti'yi ziyaret etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz başkanlığındaki misafirler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı.

Bayram tebriklerinin dile getirilmesinin ardından konuşan Belgin Uygur, Gazze'de devam eden soykırımın gölgesi altında bayramı buruk bir şekilde idrak ettiklerini belirtti. Bayramın, Gazze ve bütün mazlum coğrafyadaki insanların kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Uygur, "Gazze'de yaklaşık 37 bin masum sivil, kadın, çocuk, katliama uğradı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde soykırımın bir an önce durması uluslararası hukukun işlemesi, insani yardımın ve Filistin'de iki devletli bir çözümün gerçekleşmesi noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN EKONOMİ SORUNLARINI ÇÖZMESİ GEREKİYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz da gönüllerin, hem Türkiye'de hem de dünyada herkesin bayramları bayram tadında yaşamasını istediğini dile getirdi. Öncelikle ekonomik sorunlar nedeniyle vatandaşların büyük çoğunluğunun bayramı bayram tadında yaşayamadığına dikkati çeken Yavuzyılmaz, şunları söyledi:

"Maalesef vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu, 'hani eski bayramlar vardı ya' diye başlayan cümleleri kurmak durumunda kalıyorlar. Dedeler, nineler, ellerini öpmeye gelen küçük çocuklara bir harçlık verebilmek istiyorlar. Ülkemizin içinde bulunduğu derin ekonomik kriz nedeniyle şu anda küçük bir azınlık tatil beldelerine ulaşabiliyor, AVM'leri doldurabiliyor ama büyük çoğunluk maalesef asgari ücretinin düşük seviyesi ve en düşük emekli aylığının geçinebilme sınırının çok altında olması nedeniyle büyük bir sıkıntı içindeler. Bayramları daha güzel yaşayabilmek, çocukların yüzünde tebessüm olması içim mutlaka Türkiye'nin ekonomik sorunlarını çözmesi gerekiyor."

Yavuzyılmaz, Gazze konusunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in dünya liderlerine yaptığı çağrı ve onlara gönderdiği mektupların olduğunu anımsattı. Liderlere gönderilen mektupların karşılık bulmaya başladığını ifade eden Yavuzyılmaz, Filistin'i tanıyan ülke sayısının daha da artmasıyla yaşanan sorunun ortadan kalkacağına inandığını vurguladı.

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

"EKONOMİK ANLAMDA OLUMLU VERİLER GELMEYE BAŞLADI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da yaşanan Kovid-19 süreci, Ukrayna-Rusya Savaşı ve büyük yıkıma neden olan 6 Şubat depremleri nedeniyle vatandaşların fiyat artışlarından etkilendiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman "vatandaşımıza enflasyona ezdirmeyeceğiz" dediğini anlatan Uygur, şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşımızın şartlarının gelişmesi noktasında devlet bütün imkanlarını kullandı, bundan sonra da kullanmaya devam edecek. Ekonomik anlamda olumlu veriler gelmeye başladı. Uyguladığımız ekonomik politikanın vatandaşımıza yansıyan olumlu etkilerini görmeye başladık. Bizim kadrolarımız buna muktedir, irademiz de kabiliyetimiz de var. Vatandaşımızın refah seviyesini yükseltmek, hayat pahalılığından en az düzeyde etkilenmelerini sağlamak için bütün gayretimizle mücadelemize devam edeceğiz."

"ASGARİ ÜCRETİN MUTLAKA İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yavuzyılmaz ise, "Önümüzdeki süreçte asgari ücrette iyileştirme yapılması konusunda vatandaşımızın büyük bir beklentisi var. Asgari ücretin mutlaka iyileştirilmesi gerekiyor. İyileştirilmediği takdirde biz de vatandaşımızın sesine ses olmak için sahada olacağız. Umarım bu bayramda böyle bir müjdeyi AK Parti olarak sizler tüm asgari ücretlilere verirsiniz." dedi.

Uygur'un bu sözlere yanıtı "Milletimizden aldığımız emaneti en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz" oldu. Yavuzyılmaz ise Uygur'a "İşte hep almak değil biraz da vermek lazım" ifadeleriyle karşılık verdi.

Kaynak: AA / Politika

Deniz Yavuzyılmaz Kurban Bayramı Belgin Uygur Asgari Ücret AK Parti Uygur Politika Ekonomi Haberler

İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 13 zam

İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 13 zam

Erdoğan 'Tahsil edin' talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Erdoğan "Tahsil edin" talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Bakmadan Geçme

İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar? İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM || 2024 İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs, marmaray ücreti ne kadar oldu? GÜNCEL ALTIN VE DOLAR FİYATLARI || 25 Temmuz altın ve dolar kuru güne nasıl başladı? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 Bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Adil Karaismailoğlu kimdir? AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu kaç yaşında, nereli? ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ || KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta? Sınav giriş belgesi nereden alınır? KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV BELGESİ SORGULAMA EKRANI! KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınava giriş belgeleri erişime açıldı mı? MasterChef Türkiye'de Leyla ve Deniz neden tartıştı, ne oldu? TRABZONSPOR- RUZOMBEROK MAÇI İZLE Trabzonspor- Ruzomberok UEFA 2. eleme maçı hangi kanalda, şifresiz mi? Trabzonspor- Ruzomberok maçı ne zaman? Trabzonspor- Ruzomberok maçı saat kaçta, nerede? BİNGÖL'DE NE OLDU? Madde bağımlısı şahıs tutuklandı mı? Olay ne? ANKARA TOPLU TAŞIMA ZAMMI || 2024 Ankara'da toplu taşıma ücretleri ne kadar oldu? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 25 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? 2024 KPSS Alan Bilgisi sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS erken açıklanır mı? KPSS sınav sonucu sorgulama ekranı!
Bingöl'de bilanço ağırlaşıyor! Madde bağımlısı şahsın bıçakladığı 2 kişi daha hayatını kaybetti

Bingöl'de bilanço ağırlaşıyor! Madde bağımlısı şahsın bıçakladığı 2 kişi daha hayatını kaybetti

500

Yorumlar (43)

Erol Birol :

Asgari ücrete emeklilere zam yapmaya kalksa hükümet hangi bütçeden vericek. Bide onu düşünelim. Vermek için para basması lazım. Para basıp piyasadaki parayı çoğalırsa enflasyon daha çok yükselicek. Biraz sabır etmemiz lazım. Hükümet herkese para dağıtamaz.

102
450
yanıtYanıtla
Murat:

Bu zamana kadar düşünmeliydi bunları,itibardan tasarruf olmaz, betonlaşma imar affı vergi affı .......

yanıt331
yanıt30
mehmet Yılmaz:

Bu zihniyet maalesef yazik

yanıt184
yanıt10
Dadaş Erzurumlu:

Memura işçiye dağıtan hükümet sosyal hükümet olarak tüm dengeleri açlık sınırı üstünde tutmak zorunda. Komşusu açken tok yatan bizden değildir.

yanıt166
yanıt14
Musti40 :

Erol: Evet çok doğru, fakat devlet KAYNAK bulmak zorunda, dünyada en yüksek oranda enflasyon Türkiye! Bu iktidara oy verenler bir beklentileri olduğu için oy vermiştir, 10000lira emekli maaşı 17000 asgari ücretle aycak otlan beslenilir! Devlet bir çözüm bulamıyorsa MEDENİ devletlerde olduğu gibi İSTİFA etmelidir!

yanıt216
yanıt13
Benekonomistim:

Bu hükümete söz etmiyorsun ama ecevite söyleniyorsunuz o zaman o adamında suçu yok alım gücü vardı hiç olmazsa . Harcamaları yaparken banamı sordu

yanıt130
yanıt14
gunay yanug:

Emekliler Akp yi bitirir

yanıt143
yanıt14
HOZKAN:

Bağıranlar asgari ücret 100.000 TL de olsa yine bağıracak. Ne acı ki

53
285
yanıtYanıtla
Musti40 :

kardeşim: İş bağırmakla alakalı değil, GEÇİM DERDİ OLANLAR GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALIYOR! Ekosu düzgün olan Togg hayali kurarken ekonomik sıkıntısı olan yiyecek içecek hayali kurmaya başladı!

yanıt149
yanıt9
Spartacüs MartinLuther:

Asgari ücretle geçinmediğinin kokusunu marstan alınıyor.

yanıt80
yanıt3
Tüm 43 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title