Haberler

"8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali"ne başvurular 23 Eylül'e kadar devam edecek

Güncelleme:

Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen "8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali"ne başvurular, 23 Eylül'de sona erecek.

Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle gerçekleştirilen "8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali"ne başvurular, 23 Eylül'de sona erecek.

Fidan Sanat Vakfı tarafından, Türkiye'de ve dünyada Hz. Muhammed'e ithafen düzenlenen ilk festival olan etkinlik, kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcıları Türkiye ve dünya sinemasının endüstri profesyonelleri ile buluşturmayı, "Kısa Film Yapım Desteği" kategorisinde sinemacılara filmlerinin yapım sürecinde maddi ve manevi destek sağlamayı amaçlıyor.

Geçen yıllarda festivale sinema dünyasından Oliver Laxe, Nacer Khemir, Shems Friedlander, Ahmed Mahfouz Nouh, Ovidio Abdullatif Salazar ve Emad Burnat konuk olurken, bu yıl da 24-30 Kasım'da festivalde birçok usta sinemacı ve kısa film yapımcısı sinemaseverlerle buluşacak.

Toplam 300 bin lira ödülün dağıtılacağı festivalin "Yarışma" bölümünde, ulusal ve uluslararası kategorilerde kurmaca, animasyon ve belgesel dallarında yarışacak olan filmlerin kazananlarına toplam 150 bin lira takdim edilecek.

"Kısa Film Yapım Desteği" kategorisinde başvuruların yapılacağı "Son Taslak" bölümünde de 3 projeye toplam 150 bin lira verilecek.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali'nin mevcut sponsorlarına bu yıl Vakıf Katılım Bankası ve Albaraka Türk Katılım Bankası da eklenirken, festivalin "Kısa Film Yapım Destek" kategorisinden oluşan endüstri bölümüne de Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) katkı sunuyor.

Kaynak: AA / Güncel

Film Festivali Eylül Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title