Başbakan Erdoğan: "İstanbul'u CHP Zihniyetinden Teslim Aldık"

Başbakan Erdoğan: "İstanbul'u CHP Zihniyetinden Teslim Aldık"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni Sert Bir Dille Eleştirdi. Başbakan Erdoğan, "İstanbul'u CHP Zihniyetinden Teslim Aldık. İstanbul'un Susuzluğunu Biz Giderdik. İstanbul'un Nasıl Çöp Dağlarıyla Yüklü Olduğunu İstanbullu Biliyor" Dedi.

Başbakan Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni sert bir dille eleştirdi. Başbakan Erdoğan, "İstanbul'u CHP zihniyetinden teslim aldık. İstanbul'un susuzluğunu biz giderdik. İstanbul'un nasıl çöp dağlarıyla yüklü olduğunu İstanbullu biliyor" dedi.

Başbakan Erdoğan, Başakşehir'de canlı bağlantı üzerinden Bağlarbaşı Kültür Merkezi, 29 kavşak ve bazı yatırımların toplu açılışını yaptı. Açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, konuşmasının büyük bölümünü CHP Lideri Deniz Baykal'a ayırdı. CHP'yi eleştiren Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal'a göndermelerde bulundu.

Başbakan Erdoğan CHP'yi kastederek, ''İşte onlar, gördüğünüz gibi partilerinin hesaplarını bile veremeyecek kadar yanlış yolların içerisindedir. Çevirdikleri hileler, dolaplar bir bir ortaya çıktıkça, bunlar milletimizin nezdinde çok daha rezil olacaklardır'' diye konuştu.

Konuşması sık sık vatandaşlar tarafından 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları ile kesilen Başbakan Erdoğan, CHP'nin iki gündür İstanbul'da düzenlediği su sempozyumunu da eleştirdi. İstanbul'u 1994 yılında CHP zihniyetinden devraldıklarını anlatan Başbakan Erdoğan, ''Şimdi çıkmış bu CHP, İstanbul'un su sorununa yönelik sempozyum düzenliyor. Bunlar şaşırmış, şaşırmış'' ifadelerini kullandı.

''İŞ BİLENİN, KILIÇ KUŞANANINDIR"

Muhalefete seslenen Başbakan Erdoğan, "İş bilenin, kılıç kuşananındır" dedi. Birilerinin yapılan hizmetlere engel olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "Hayatında bir dikili ağacı olmayanlar onu hayal edemez. Bu ülkeye hizmet aşkı olmayanlar bunu hayal edemez. Bunun için onlar sadece engel olmanın yollarını ararlar. Onların işi iftiradır. Onların işi engel koymaktır. Onların işi 'Acaba ne yaparız da bu hizmeti durdurabiliriz?' bunu yapabilmektir. Onun için de işte onlar, gördüğünüz gibi partilerinin hesaplarını bile veremeyecek kadar yanlış yolların içerisindedir. Zaman bizi çok daha haklı çıkaracaktır. Çevirdikleri hileler, dolaplar bir bir ortaya çıktıkça, bunlar milletimizin nezdinde çok daha rezil olacaklardır.''

"İSTANBUL'UN SUSUZLUĞUNU BİZ GİDERDİK"

İstanbul'un susuzluğunu giderdiklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, İstanbul'un nasıl çöp dağlarıyla yüklü olduğunu İstanbulluların bildiğini belirtti. Başbakan, "Yıllardır İstanbul'da CHP zihniyeti vardı. İstanbul'un hava kirliliğini de İstanbullu biliyor. Belki 14-15 yaşındaki, 20 yaşındaki gençler bilmeyebilir. Gençler, annelerinize, babalarınıza sorun. 1994'ün İstanbul'u nasıldı ? diye sorun. Hava kirliliği neydi?, çöp dağları var mıydı ?' diye sorun. Anne, banyolardaki su bidonlarından dolayı küvetler ne durumdaydı ? diye sorun. İstanbul su istasyonlarından geçilmiyordu, o hale gelmişti. Neden? Çünkü İstanbul'da su yoktu. Ama biz geldik, iktidar olduk ve Ferhat'ın dağları deldiği gibi Isranca Dağları'nı deldik. 180 kilometreden Terkos'a su getirdik. Ve işte o gün bu gündür, İstanbul'da susuzluk yok. Bugün de yok, Allah'ın izniyle yarın da olmayacak'' şeklinde konuştu.

" 81 İLDE SUYUN KALİTESİ BELİRLENECEK"

Başbakan Erdoğan, ayrıca, 81 ilde suyun kalitesi ve değerlerinin belirlenmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Bu konuda, Çevre ve Orman Bakanı ile Sağlık Bakanlığı'na talimat verdiğinin altını çizen Erdoğan, "81 vilayetin tablosunu önümüze getirecekler. Sonra bütün belediyelerde suyun kalitesini, değerlerini ortaya koyacağız. O zaman her şey meydana çıkacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA