Viyana: İran'ın Nükleer Programı

Viyana: İran'ın Nükleer Programı

İranlı Üst Düzey Bir Yetkili, İran'ın Askeri Saldırıyla Tehdit Edilmesi Halinde, Uranyum Zenginleştirme Çalışmalarını Gizli Bir Şekilde Yürütecekleri Uyarısında Bulundu.

Viyana: İran'ın Nükleer Programı

İranlı üst düzey bir yetkili, İran'ın askeri saldırıyla tehdit edilmesi halinde, uranyum zenginleştirme çalışmalarını gizli bir şekilde yürütecekleri uyarısında bulundu.

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Uluslararası Atom Enerji Ajansı'nda (UAEA) düzenlenen bir seminerde konuşan İranlı üst düzey bir yetkili, "Biz büyük bir ülkeyiz ve uranyum zenginleştirmek için yeterli makineye sahibiz. Uranyum zenginleştirmek için kullanılan makineler herhangi bir yerde gizlenerek çok rahatlıkla kullanılabilir" dedi.

İranlı yetkili, BM tarafından askeri müdahaleyle tehdit edilmeleri halinde çalışmalarını gizli olarak yürütebilecekleri uyarısında da bulundu.

Öte yandan İran'ın Nükleer Başmüzakerecisi Ali Laricani, İran'ın başkenti Tahran'da yaptığı açıklamada, "Batının amacı İran'ın nükleer haklarını aşındırmaksa, bizde onlara karşı 'acı duyacakları' yaptırımları devreye sokarız" diye konuştu.

Kaynak: İHA