Terim: 'Böyle Farklı Bir Galibiyet Beklemiyordum'

Terim: 'Böyle Farklı Bir Galibiyet Beklemiyordum'

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda Deplasmanda Yunanistan Karşısında Alınan 4-1'lik Galibiyet Sonrası Yaptığı Açıklamada, 'Son Avrupa Şampiyonu Yunanistan'ı Hem de Deplasmanda Böyle Farklı Skorla Yenmeyi Beklemiyordum' Dedi.

Terim: 'Böyle Farklı Bir Galibiyet Beklemiyordum'

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda deplasmanda Yunanistan karşısında alınan 4-1'lik galibiyet sonrası yaptığı açıklamada, ''Son Avrupa Şampiyonu Yunanistan'ı hem de deplasmanda böyle farklı skorla yenmeyi beklemiyordum'' dedi.

Karşılaşma öncesi takımına güvendiğini ve galibiyete inandığını ifade eden Terim, ''Karşılaşma öncesi düzenlediğim basın toplantısında Bosna Hersek'in de iyi bir takım olduğunu ve Norveç'i yenebileceğini söylemiştim. Böyle de oldu. Şimdi grubumuzda ilk 4 sıra tam karıştı. Çarşamba günü Norveç ile yapacağımız maç daha da önem kazandı. Bu akşamki güzelliklerin devamı için orada da kazanmalıyız'' diye konuştu.

Milli takımın Yunanistan karşısında aldığı farklı galibiyetin Türk futbolunun yeniden yükselişe geçmesi için bir milat olabileceğini dile getiren Terim, ''Kulüpler ve milli takım bazında tekrar bir silkelenmeye ihtiyacımızın olduğunu söylemiştim. Bu galibiyet belki bunu sağlar'' dedi.

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü Otto Rehhagel ise çok şey başarmak için sahaya çıktıklarını, ancak başaramadıklarını söyledi.

Kaynak: AA