Tekirdağ: Bulgaristan'ın Şumen Valisi Kostov, Tekirdağ'da

Tekirdağ: Bulgaristan'ın Şumen Valisi Kostov, Tekirdağ'da

Bulgaristan Şumen Valisi Krasimir Kostov ve Beraberinde Bulunan 35 Kişilik Bulgar İşadamları Heyeti ve Belediye Başkanlarıyla Türk İşadamlarıyla Görüşmek İçin Tekirdağ'a Geldi.

Tekirdağ: Bulgaristan'ın Şumen Valisi Kostov, Tekirdağ'da

Bulgaristan Şumen Valisi Krasimir Kostov ve beraberinde bulunan 35 kişilik Bulgar işadamları heyeti ve belediye başkanlarıyla Türk işadamlarıyla görüşmek için Tekirdağ'a geldi.

Gayrimenkul, alüminyum, seramik, hazır giyim, matbaa ve kimya ambalaj alanlarında faaliyet gösteren işadamlarının bulunduğu heyet, Tekirdağ'daki iş adamlarıyla görüştü. Tekirdağ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Yurdanur, Bulgaristanlı işadamlarına ildeki sanayi, işkolları, fabrikaları ve geçim kaynakları hakkında bilgi verdi. Bulgar heyetine günün anlam ve önemi nedeniyle bir şilt, Tekirdağ'ın meşhur rakısı ve şarabı hediye edildi.

Türk ve Bulgar heyetlerindeki işadamları kendi branşlarında bulunan misafir heyet üyeleriyle ikili ticaret için birebir görüşmeler yaptı. Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan da görüşmeye katılarak iller arasında bürokratik problemlerin yatırımcıların lehine kolaylaştırılması için valilikler arasında ikili görüşmelerin en kısa zamanda başlatılacağını bildirdi. Misafir heyet görüşmelerin ardından, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ülkelerine döndü.

Kaynak: İHA