'Siyasi Hastalıklar Tarihe Karıştı'

'Siyasi Hastalıklar Tarihe Karıştı'

Başbakan Erdoğan, İktidarları Döneminde 'İltimas, Kayırma, Partizancılık Gibi Siyasi Hastalıkların Tarihe Karıştığını, Karışmaya da Devam Ettiğini' İfade Etti

'Siyasi Hastalıklar Tarihe Karıştı'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidarları döneminde ''iltimas, kayırma, partizancılık gibi siyasi hastalıkların tarihe karıştığını, karışmaya da devam ettiğini'' ifade ederek, ' 'Türkiye'de siyaset yapma geleneği AK Parti ile yeni bir boyut kazanmıştır'' dedi.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde, Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Yarım Milyon Gülen Yüz AKİM Programı'' toplantısında yaptığı konuşmada, bugün itibariyle AK Parti İletişim Merkezi'ne (AKİM) 500 bin kişinin ulaştığını söyledi.

Bunun, Türk siyasi hayatında bir ilk olduğunu, diğer siyasi partilerde bu tür çalışmaların olmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

''AK Parti'de her şey hizmet esaslıdır. Her birimimiz, vitrini süslemek amacı ile değil, millete hizmet amacıyla kurulmuştur ve millete efendilik yoktur, millete hizmet etmek vardır. Her şeyin sahibi millettir, nereden geldiğine bakmayız, rengi, dili, dini kökeni, bizi asla farklı bir davranışa sevk etmez. Hangi siyasi görüşten olduğu, hangi partiye oy verdiği siyasi tercihi, hayat tarzı, felsefesi bizi asla ayrımcılığa yöneltmez. İmkanlar ölçüsünde derdine çare arayacağız.''

Şu ana kadar 8 milyon aileye 6 milyon ton kömür dağıtıldığını ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sayın valim, sayın kaymakamım, atlayacaksın kamyonun şoför mahalline oturacaksın, gerekirse sen gideceksin. Kapıyı çalacaksın, kömürü, sobayı sen vereceksin, bunu yaptığın gün Türkiye uçar, uçar, bu noktaya gelir. Buna ben de dahilim, bakanlarım da milletvekillerim de belediye başkanlarım da dahil. Üzerimizdeki elbisenin emanet olduğunu hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız. Nasıl başladıysak öyle devam ediyoruz ve edeceğiz."

Kaynak: AA