Sivas Olayları Bursa'da Semahla Anıldı

Sivas Olayları Bursa'da Semahla Anıldı

Sivas Madımak Olaylarının 15. Yıldönümü Bursa'da Semah ve Türkülerle Anıldı. Pir Sultan Abdal Derneği Bursa Şubesi'nin Düzenlediği Anma Etkinlikleri Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi.

Sivas Olayları Bursa'da Semahla Anıldı

Sivas Madımak olaylarının 15. yıldönümü Bursa'da semah ve türkülerle anıldı. Pir Sultan Abdal Derneği Bursa Şubesi'nin düzenlediği anma etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Mahfel'de toplanan onlarca kişilik grup, buradan ellerinde Sivas olaylarında ölen kişilerin resimleri ile birlikte sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti.

Yürüyerek Atatürk anıtı önüne kadar gelen grup, Kent Müzesi önünde bulunan açık hava tiyatrosunda toplanıp sloganlarla Sivas olaylarını kınadı.

Yapılan saygı duruşu ve basın açıklamasının ardından türküler eşliğinde Pir Sultan Abdal Derneği üyeleri tarafından semah gösterisi sunuldu. Ayrıca olaylarda ölenlerin isimleri birer birer okunurken, alanda bulunanlar ise hep bir ağızdan 'burada' diye bağırdı.

Basın açıklaması yapan Pir Sultan Abdal Derneği Bursa İl Başkanı Davut Türkoğlu, Sivas olaylarını unutmadıklarını belirterek, olaylara karışanların gerekli cezayı almadıklarını savundu. Daha sonra yapılan şiir dinletisi ve türküler eşliğinde grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: CHA