Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses Valilik Binasında

Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses Valilik Binasında

Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses Valilik Binasında
Haberler.Com - Haberler | Güncel

Diyarbakır'daki tarihi buluşmada düet yapacak olan İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver, Diyarbakır Valiliği'nde buluştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki temaslarına Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek başladı.

ERDOĞAN VATANDAŞLARI SELAMLADI

Başbakan Erdoğan, Başbakanlığa ait otobüsle ayrıldığı Diyarbakır Havalimanı'ndan, vatandaşları selamlayarak Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına geldi. Erdoğan'a ziyarette eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de eşlik etti.

ERDOĞAN'I BDP'LİLER KARŞILADI

Erdoğan'ı bina girişinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Hakkari Milletvekili Esat Canan ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ile Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş karşıladı.

Başbakan Erdoğan'ın yaklaşık yarım 45 dakika süren ziyaretini, 100'ü aşkın yerli ve yabancı basın mensubu takip etti.

BELEDİYEDEN SONRA VALİLİĞE GEÇTİ

Başbakan Erdoğan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinin ardından otobüs ile vatandaşları selamlayarak Valiliğe geldi. Erdoğan'ı Valilik girişinde, Vali Mustafa Cahit Kıraç ile Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Ylıdırım, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu karşıladı.

TARİHİ BULUŞMA

Başbakan Erdoğan'ın ardından Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani de Valiliğe geldi. Barzani'yi Valilik girişinde Vali Kıraç karşıladı. Daha sonra sanatçı Şivan Perwer ve ardından sanatçı İbrahim Tatlıses de Valiliğe geldi. Valilik önünde bekleyen gazeteciler Perwer ve Tatlıses'e yoğun ilgi gösterdiler. Beklenen buluşmada Tatlıses'i karşısında gören Şivan Perver'in "Eski günlerine geri dönmüşsün. Seni böyle gördüğüm için çok mutlu oldum" dediği öğrenildi.

Tatlıses ve Perver, Erdoğan ve Barzani'nin nikah şahidi olacağı törende düet yapacaklar.Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses Valilik Binasında
Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses Valilik Binasında

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title