Haberler

İL İÇİ TAYİN BAŞVURU EKRANI 2024! #9997 Öğretmen il içi TAYİN başvurusu NE ZAMAN? İl içi tayin başvurusu nasıl, nereden yapılır?

Güncelleme:

İL İÇİ TAYİN BAŞVURU EKRANI 2024! Öğretmen il içi TAYİN başvurusu NE ZAMAN? İl içi tayin başvurusu nasıl, nereden yapılır? Öğretmenler için 2024 il içi tayin başvuru ekranı ve süreci hakkında bilgi veriliyor. Başvurunun ne zaman ve nasıl yapılacağına dair detaylar paylaşıldı. İl içi tayin başvurusu hakkında tüm merak edilenler bu haberde.

Millî Eğitim Bakanlığı, kadrolu öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme süreci için duyuru yayınladı. Öğretmenlerin tercihlerine dayalı olarak gerçekleşecek olan il içi yer değiştirme başvuruları bugün itibariyle başladı. Bu süreçte, öğretmenlerin hizmet puanı üstünlüğü dikkate alınacak ve tercihlerine göre yer değiştirmeler yapılacak. Öğretmenler için önemli olan bu sürecin detayları duyuruldu ve başvuruların başlangıç tarihi belirlendi. İL İÇİ TAYİN BAŞVURU EKRANI 2024! Öğretmen il içi TAYİN başvurusu NE ZAMAN? İl içi tayin başvurusu nasıl, nereden yapılır? İşte ayrıntılar...

ÖĞRETMEN İL İÇİ TAYİN BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 2024 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri için duyuruyu www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımladı. Başvurular, 13-17 Mayıs 2024 tarihleri arasında sistem üzerinden alınacak. Bu süreçte, öğretmenler tercihlerini belirleyerek il içi yer değiştirme taleplerini iletebilecekler. Öğretmenler için önemli olan bu başvuru süreci, belirlenen tarihler arasında tamamlanacak.

İL İÇİ TAYİN BAŞVURU EKRANI 2024! #9997 Öğretmen il içi TAYİN başvurusu NE ZAMAN? İl içi tayin başvurusu nasıl, nereden yapılır?

Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının ardından, atamalar 22 Mayıs 2024 tarihinde valilikler tarafından gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular, mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde bulunan Elektronik Başvuru Formu doldurularak yapılacak. Öğretmenler, bu adreslere erişerek il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunu kolaylıkla gerçekleştirebilecekler.

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en fazla 40 eğitim kurumu tercih edebilecekler.

İL İÇİ TAYİN BAŞVURU EKRANI 2024! #9997 Öğretmen il içi TAYİN başvurusu NE ZAMAN? İl içi tayin başvurusu nasıl, nereden yapılır?

İl içi yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin dikkate alması gereken bazı şartlar bulunmaktadır:

  • Adaylığı kaldırılmış olmak,
  • 30 Eylül 2024 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,
  • 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4'üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2'nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 30 Eylül 2024 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,
  • Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar bakımından bu bölümün 1 ve 2'nci maddesine ek olarak 30 Eylül 2024 tarihi itibarıyla sözleşmeli ve kadrolu toplam 4 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak.

Bu şartlar, öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvurusunda bulunabilmeleri için yerine getirmeleri gereken kriterleri belirtmektedir.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Gündem Eğitim Haberler

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? 21 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı sağlık durumu ne? Sen Türkülerini Söyle bugün var mı 20 Haziran 2024 Perşembe? Sen Türkülerini Söyle neden yok, ne zaman yayınlanacak? TRT 1 Live kesintisiz yayın linki! Et yiyen bakteri nedir, ölümcül mü? Türkiye'de et yiyen bakteri var mı? İspanya İtalya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya İtalya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İspanya İtalya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya İtalya maçı ne oldu? İspanya İtalya maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya İtalya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA İTALYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Danimarka İngiltere maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Danimarka İngiltere maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? EURO 2024 F Grubu (TÜRKİYE) puan durumu ne? EURO 2024 F Grubu'nda kim çıktı? EURO 2024 E Grubu puan durumu ne? EURO 2024 E Grubu'nda kim çıktı?
Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title