Sel Suları Güneydoğuyu Vurdu

Sel Suları Güneydoğuyu Vurdu

Şırnak'ın Cizre ve Silopi İlçelerinde Aşırı Yağış Nedeniyle Sel Meydana Geldi. Cizre'de 60 Yaşında Bir Kadın Sulara Kapılarak Kaybolurken, Silopi'de Köprüler ve Evler Su Altında Kaldı.

Sel Suları Güneydoğuyu Vurdu

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde aşırı yağış nedeniyle sel meydana geldi. Cizre'de 60 yaşında bir kadın sulara kapılarak kaybolurken, Silopi'de köprüler ve evler su altında kaldı.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün akşam saatlerinde, dolu yağışı yerini sağanak yağmura bıraktı. Yaklaşık bir saat süren yağmur esnasında ilçe çevresindeki tepelerden inen sular Nur Mahallesi'nden geçen dere yatağını doldurdu. Taşan dere sularına kapılan 60 yaşındaki Halime Yılmaz adlı kadın, kayboldu. Yılmaz'ı arama çalışmaları devam ediyor. Menderes İlköğretim Okulu tamamen sular altında kalırken, mahalleden geçen ana caddede de yağış sonucu çökme meydana geldi. Sel suları, Sur Mahallesi'ni de vurdu. Mahallede çok sayıda ev sular altında kaldı.

SİLOPİ'DE KÖPRÜLER SU ALTINDA KALDI

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde de halen devam eden yağış esnasında Cudi Dağı eteklerinden gelen yağmur suları ilçede sele yol açtı. Sel nedeniyle can kaybı yaşanmazken, şehir merkezinden geçen Celal Deresi'nde taşkın meydana geldi. Dere yatağı üzerinde bulunan 3 köprü sular altında kaldı. Ofis Mahallesi ve Şehit Harun Boy mahallelerinde de çok sayı da ev sular altında kaldı. Dere yatağında meydana gelen taşkın nedeniyle evlerinden çıkan vatandaşların tedirgin bekleyişi sürüyor.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'ne bağlı Düzalan Köyü'nde, Cane Güldal (31) adlı kadın, yıldırım çarpması nedeniyle ağır yaralandı. Jandarma tarafından Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Güldal, buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

8 ASKER YARALANDI

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde sağanak yağış nedeniyle sel meydana gelirken, Kasrik Beldesi'ne bağlı Davut Köyü yakınlarında, askeri bir araç sel sularına kapılarak şarampole yuvarlandı. Araçta bulunan 8 asker yaralı halde kurtarıldı. Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan askerlerin tedavisi sürüyor. (ANKA)

Kaynak: ANKA