Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman Açıklaması
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman, “Terörün arkasında bu bölgelerde kendi emellerini yerine getirmek isteyen güçler var” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman, "Terörün arkasında bu bölgelerde kendi emellerini yerine getirmek isteyen güçler var" dedi.

Denizli'de düzenlenen Saadet Partisi 5'inci Olağan İl Kongresine katılan Genel Başkan Temel Kahraman, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bir düğün salonunda düzenlenen kongre öncesi gazetecilere açıklamalarda bulanan Kahraman, İstanbul'daki terör saldırısını lanetledi.

Dün akşam geç saatlerde alınan acı haberin kendilerini derinden üzdüğünü belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman, "Haber hepimizi derinden yaraladı. Gördüğümüz kadarıyla 38 vatandaşımız şehit oldu, bunun 30'u güvenlik kuvvetlerimizdendir. Tabi nefretle, lanetliyoruz, kınıyoruz. Ancak biz sadece kınayarak, kendi içimizde üzüntüyü, yerine göre bu hadiseler karşısında duyduğumuz nefreti dile getiriyoruz. Ama tabi ateşin düştüğü yer bir bakıma aileler, bir bakıma memleketimizdir. Bu hadiselerin bu şekilde devam etmesi ister istemez, endişelerimizi arttırıyor" dedi.

Teröre yönelik istihbarat önlemlerinin biraz daha derine indirgenmesi gerektiğini belirten Kahraman, "Geçmişte İstanbul ve Ankara'daki terör hadiselerinin arkasından bu terör hadiseleri Güneydoğu'ya kaymıştı. Ama dün gece yaşadığımız hadise, üstelik tam da Kandil Gecesinden bir gün önce, bir menfur saldırı hepimizi derinden yaraladı. Allah ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah benzer bir terör hadisesi yaşanmasın ülkemizde. Terör bir hastalık gibi bir iş, ama terörün arkasında bu bölgelerde kendi emellerini yerine getirmek isteyen güçler var. Bireysel saldırılara bir şey yapamazsınız, ama organize olmuş birileri tarafından yönlendirilen terör hadiselerini, aslında ciddi bir istihbaratla bir dereceye kadar önlenmesi mümkündür, kanaatini taşıyoruz. Özellikle teröre yönelik istihbaratın biraz derinlemesine ele alınır, tabi elbette bir günde olmaz" diye konuştu.

Başkanlık sistemini değerlendiren Kahraman, "Başkanlık sistemine yönelik bir itirazımızın olmadığını daha önce dile getirdik. Ama şunu herkes bilmeli ki, sadece başkanlık, dertlerimize derman olur, problemlerimiz öylece çözülür. Dertlere derman olması, problemlere çözüm olması, ancak isabetli politikalarla sağlanabilir. Onun için başkanlık sistemini dertlerimizin hepsine deva olarak görürsek, yarın hüsrana uğrarız. Başkanlık sisteminin Türkiye'ye kazandıracağı bir husus var. Başka da bir şey yok, sadece yönetimde istikrar olacak. Yani hükümetler parlamentodaki bazı çekişmeleri sebebiyle, kendilerini tehlikede göremeyecekler. Başkanlık sisteminin bize getireceği tek fayda budur. Ancak başkanlık sistemini faydalı olabilmesi için, Türkiye'de çok farklı kesimlerinin düşüncelerinin parlamentoya yansımasıyla, münakaşaların, müzakerelerin parlamentoda gerçekleşmesiyle mümkün olur" ifadelerini kullandı.

Yapılan kongrede tek aday gösterilen Ahmet Eryılmaz, il başkanı olarak seçildi. - DENİZLİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman Açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman Açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Kahraman Açıklaması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title