TİP Genel Başkanı Baş: "Tarikat, cemaat okul ve yurtları kamulaştırılmalıdır" - Haberler
Haberi Paylaş

TİP Genel Başkanı Baş: "Tarikat, cemaat okul ve yurtları kamulaştırılmalıdır"

AA - Ahmet Alp Özden - Politika
 - Güncelleme:
TİP Genel Başkanı Baş: 'Tarikat, cemaat okul ve yurtları kamulaştırılmalıdır'

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, tüm tarikat, cemaat okul ve yurtlarının kamulaştırılması gerektiğini savundu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, tüm tarikat, cemaat okul ve yurtlarının kamulaştırılması gerektiğini savundu.

Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın, "ailesinin dayatmasıyla kaldığı tarikat yurdunda uğradığı baskı ve geleceksizliğe dayanamadığı için yaşamına son verdiğini" öne sürdü.

"Herkes aklını başına alsın, bu ülkenin gençleri hayatlarına son veriyor." ifadesini kullanan Baş, gençlerin, tarikatların, cemaatlerin baskısı altında hayatına son verdiği, Meclis'te ise bomboş konuşmalar yapıldığı iddiasını dile getirdi.

Erkan Baş, şunları kaydetti:

"Enes'in hayatını kaybetmesinden hepimiz sorumluyuz. Bizim sorumluluğumuz, engelleyememek. Bunun doğrudan suçlusu ise AK Parti'dir. Hiç kimse bu suçu örtemeyecek. Bu cinayetin sorumlusu dindar ve kindar gençlik hedefleyenlerdir.

Bu cinayetlerin yaşanmasını istemiyorsanız, çocuklarımızın, gençlerimizin, tarikatların, cemaatlerin insafına terk edilmesine gönlünüz razı değilse, tüm tarikat, cemaat okul ve yurtları derhal kamulaştırılmalıdır. Bu ülkenin çocukları, gençleri, eşit, parasız, bilimsel eğitim olanaklarına ulaşabilir durumda olmalıdır."

Baş, Enes Kara'nın kaldığı yurdun yetkilileriyle ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını da sordu.

AA / Ahmet Alp Özden - Politika

İşçi Partisi, Erkan Baş, Türkiye, Okul, Politika, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title