Odatv Davasında Baykal'ın Tanık Olarak Dinlenecek - Haberler
Haberi Paylaş

Odatv Davasında Baykal'ın Tanık Olarak Dinlenecek

CHA - Haberler | Güncel
Odatv Davasında Baykal'ın Tanık Olarak Dinlenecek

Odatv davasında CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

Odatv davasında CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın tanık olarak dinlenmesine karar verildi. Sanıklar Yalçın Küçük ile Hanefi Avcı'nın tahliye talebi reddedildi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada mahkeme ara kararlarını açıkladı. Mahkeme, sanıkların talepleri doğrultusunda CHP Antalya Milletvekili ve CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ayşegül Kibaroğlu, sanık Yalçın Küçük'ün eski eşi ve avukatı olan İffet Temren Küçük, Ergenekon ve Balyoz sanığı emekli Albay Dursun Çiçek'in kızı ve avukatı olan İrem Çiçek ile Mehmet Haber al'ın avukatı Dilek Helvacı'nın davetiye yoluyla çağırılıp tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Mahkeme, Balyoz davası sanıklarından Çetin Doğan'ın kızı Pınar Doğan'ın da sanık avukatlarınca hazır edilmesi durumunda tanık olarak dinlenmesine hükmetti.

Dosyanın, mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine karar veren mahkeme, tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın delil durumuna göre tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma 11 Eylül'e ertelendi.

CHA - Son Dakika Haberleri