Konya'da Trafik Kazası: 2 Yaralı

Konya'da Trafik Kazası: 2 Yaralı

Konya'da 2 Otomobilin Çarpıştıktan Sonra Taklalar Atması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı. Polis, Kalabalığı Otomobillerden Sızan Yağ ve Benzin Nedeniyle Sigara İçmemeleri Konusunda Uyarmasına Rağmen, Bazı Vatandaşların Sigara İçmeleri Dikkat Çekti.

Konya'da Trafik Kazası: 2 Yaralı

Konya'da 2 otomobilin çarpıştıktan sonra taklalar atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Polis, kalabalığı otomobillerden sızan yağ ve benzin nedeniyle sigara içmemeleri konusunda uyarmasına rağmen, bazı vatandaşların sigara içmeleri dikkat çekti.

Kaza, saat 20.00 sıralarında Selçuklu İlçesi İstanbul Yolu Aydınlıkevler mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, şehir merkezi istikametinden otogar istikametine giden Seyit V. (26) yönetimdeki 06 BD 8188 plakalı otomobil, aynı istikamette Ahmet K. idaresindeki 42 ACU 23 plakalı otomobille çarpıştı. Çarpışmadan sonra takla atmaya başlayan otomobillerden biri orta refüje çarparak durabildi, diğer otomobil ise 30 metre takla attıktan sonra ters halde durdu. Bu arada, otomobilin orta refüje çarpması sonucu fırlayan kaldırım taşları, diğer şeritte hareket halinde bulunan Ömer Çelik idaresindeki 42 BM 951 plakalı otomobile çarptı. Vatandaşların yardımıyla otomobilden çıkarılan Seyit V. ile Ahmet K., çağrılan ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Yolu kısa bir süre araç trafiğine kapatan polis, vatandaşları otomobillerden sızan yağ ve benzin nedeniyle sigara içmemeleri konusunda uyardı. Ancak bazı vatandaşlar, polisin tüm uyarılarına rağmen yağ ve benzinin bulunduğu yerde sigara içmeyi sürdürdü. Hurdaya dönen otomobiller bulunduğu yerden çekici ile kaldırıldı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(AH-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA