Gürcistan'dan Terörle Mücadeleye Güçlü Destek

Gürcistan'dan Terörle Mücadeleye Güçlü Destek

Gürcistan Dışişleri Bakanı Gela Bejuaşvili, 'Türkiye'ye Teröre Karşı Verdiği Haklı Mücadelesinde Güçlü Destek Veriyoruz' Dedi.

Gürcistan'dan Terörle Mücadeleye Güçlü Destek

Gürcistan Dışişleri Bakanı Gela Bejuaşvili, ' 'Türkiye'ye teröre karşı verdiği haklı mücadelesinde güçlü destek veriyoruz'' dedi.

Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Ertan Tezgör tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla büyükelçilik binasında verilen resepsiyona katılan Bejuaşvili, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de son dönemde meydana gelen terör olaylarının, ''sabırları taşırma noktasına'' geldiğini belirterek, teröre karşı verilen mücadelede Gürcistan da dahil olmak üzere tüm ülkelerin Türkiye'nin yanında olması gerektiğini kaydetti.

''Türkiye'ye teröre karşı verdiği haklı mücadelesinde güçlü destek veriyoruz'' diyen Bejuaşvili, ''Gürcistan olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'nin yanında olmaya devam edeceklerini'' ifade etti.

Bejuaşvili, Türk Hükümetinin teröre karşı verdiği mücadelede attığı tüm adımlarında haklı olduğunu belirterek, Türk halkının terör karşıtı gösterilerini de yerinde bulduğunu söyledi.

Gürcistan için bölgede güçlü bir Türkiye olmasını çok önemsediklerini kaydeden Bejuaşvili, ülkesinin, Avrupa ile bütünleşmesinde Türkiye'nin büyük önem taşıdığını vurguladı.