Esenler'de Metruk Binalara Kepçe Vuruluyor

Esenler'de Metruk Binalara Kepçe Vuruluyor

Esenler Belediyesi, Fevzi Çakmak ve Menderes Mahallesi'nde Tespit Edilen ve Madde Bağımlısı Gençlerin Uğrak Alanı Olan İki Metruk Binayı Yıktı. Yıkımla İlgili Bir Açıklama Yapan Esenler Belediye Başkanı M. Teyfik Göksu Madde Bağımlılarının Mekân Edindiği, Bu Tür Diğer Binaların En Kısa Zamanda Yıkılacağını Söyledi.

Esenler'de Metruk Binalara Kepçe Vuruluyor
08.01.2010 14:16 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:16

Esenler Belediyesi, Fevzi Çakmak ve Menderes Mahallesi'nde tespit edilen ve madde bağımlısı gençlerin uğrak alanı olan iki metruk binayı yıktı. Yıkımla ilgili bir açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı M. Teyfik Göksu madde bağımlılarının mekân edindiği, bu tür diğer binaların en kısa zamanda yıkılacağını söyledi.

Esenler'de işlenen cinayetin ardından yeniden gündeme gelen madde bağımlıları ve bunların barındığı metruk binalar konusunda belediye önemli bir adım attı. Menderes ve Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından önceden tespit edilen ve yıkım kararı çıkartılan iki metruk bina geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yıkım ekibi tarafından yıkıldı. Madde bağımlısı gençlerin kullandığı belirlenen binanın yıkımı sırasında bir kazaya sebebiyet verilmemesi için ekipler tarafından, elektrik ve doğalgaz kaçağı olup olmadığını kontrol edildi. Kontrolün ardından metruk binalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kepçe ile yıkıldı.

Yıkımla ilgili bir açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı M. Teyfik Göksu, "Esenler'de bu tarzda terk edilmiş metruk binalar var. Bu binalar madde bağımlısı ve evsiz kişiler tarafından kullanılıyor. Binalar çevresinde ikamet eden vatandaşlar, madde bağımlısı gençler tarafından rahatsız ediliyor. Gece geç saatlerde yoldan geçen vatandaşlara sataşmalar yaşanıyor. Biz bunların önüne geçmek ve vatandaşların rahat bir şekilde Esenler'de yaşamaları için bu tarz binaları yıkıp çevre düzenlemesini yaparak Esenler halkının hizmetine sunacağız. Geçtiğimiz Kasım ayında 2, Aralık ayında da bu tür 22 adet binayı yıktık. İlçede tespit ettiğimiz benzeri diğer binaları da yıkacağız." dedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title