Erdoğan: "Atatürk Ecnebi Sermayeyi Teşvik Etti"

Erdoğan: "Atatürk Ecnebi Sermayeyi Teşvik Etti"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Atatürk Ecnebi Sermayesinin Türkiye'ye Girmesini Teşvik Eden Bir İnsandı. 'Atatürk'un Partisinin Lideriyim' Diyen İnsan Bunu Görmüyor' Dedi.

Erdoğan:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Atatürk ecnebi sermayesinin Türkiye'ye girmesini teşvik eden bir insandı. 'Atatürk'un partisinin lideriyim' diyen insan bunu görmüyor'' dedi.

Partisinin Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen akşam yemeğinden önce konuşma yapan Erdoğan, son dönemlerde kendilerine "siz yabancılara banka satıyorsunuz" şeklinde eleştiriler geldiğini belirtti. Erdoğan, şunları kaydetti:

"Serbest piyasa ekonomisi bu. Yeter ki gelsinler. Atatürk'ün İzmir İktisat Kongresi'nde kendi ifadesidir. Bunlar ne yaptığını bilmiyor. Sonra da söyleyince kızıyorlar. Siyaset yapıyoruz, gerçeği söylüyoruz. Biz ne aldatan, ne de aldatılan olacağız. Artık bizi kimsenin aldatmasına izin vermeyiz."

Erdoğan, ülkenin erken seçimlerden çok çektiğini belirterek, Cumhuriyet tarihinde, 83 yılda 59 Hükümet kurulduğunu, ortalamanın 2 yılın bile altında olduğunu anlattı.

Kaynak: AA