Devlet Bakanı Ve Başmüzakereci Ali Babacan’ın Hollanda Temasları

Devlet Bakanı Ve Başmüzakereci Ali Babacan’ın Hollanda Temasları

Lahey ( Dha) Devlet Bakanı Ve Başmüzakereci Ali Babacan, Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonunda Kabul Edilen Türkiye Raporuyla İlgili Olarak, "Şu Rapor Veya Bu Rapor İçin, Bizi İstemiyorlar Demek Yanlıştır. Bu Raporların Yanlışları, Hataları Olabilir. Düzelir Ya Da Düzelmez. Önemli Olan Kendi...

Devlet Bakanı Ve Başmüzakereci Ali Babacan’ın Hollanda Temasları

LAHEY ( DHA) Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonunda kabul edilen Türkiye raporuyla ilgili olarak, ¨Şu rapor veya bu rapor için, bizi istemiyorlar demek yanlıştır. Bu raporların yanlışları, hataları olabilir. Düzelir ya da düzelmez. Önemli olan kendi çıkarlarımız için yapacağımız reform çalışmalarıdır¨ dedi.

Ali Babacan, Lahey`deki temasları çerçevesinde, Büyükelçilikte bazı sanayici ve işadamlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Babacan ve beraberindeki heyet daha sonra Hollanda Ekonomi Bakanı Joop Wijn`i ziyaret etti. Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Babacan, Türkiye`nin AB`ye üyelik sürecinde Eylül ayından itibaren çalışma trafiğinin yeniden hız kazandığını anımsattı ve bu çerçevede Hollanda`da temaslarda bulunduğunu söyledi.

Ali Babacan, Ekim ayında yayınlanacak ilerleme raporundan önce Türkiye`nin bazı adımlar atacağını ve atılımlarda bulunacağını belirtti. Yayınlanacak ilerleme raporunun esas olarak Türkiye ile AB arasındaki farklılıkları ortaya koyacağını belirten Ali Babacan, ¨Bu rapor önemli diyoruz ama bir yandan da şunu unutmamak lazım. Bu raporun amacı, Türkiye`nin AB ile olan farklarını ortaya koymaktır. Hangi konularda ilerlemeye ihtiyacımız var, hangi konularda adım atmamız gerekiyor? Bunu göreceğiz¨ diye konuştu.

Kaynak: DHA