Bodrum'un Başpehlivanı İsmail Koç Oldu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 100 pehlivanın katılımıyla yapılan güreşlerde başpehlivan kategorisinde İsmail Koç birinci oldu.

Bodrum'un Başpehlivanı İsmail Koç Oldu

Bodrum Belediyesinin desteğiyle düzenlenen etkinlik, Çömlekçi Mahallesi Güreş Sahası'nda güreşçilerin yağlanmasıyla başladı.

Plastik ibriklerle getirilen zeytin yağlarıyla yağlanan güreşçiler, daha sonra er meydanına çıktı. Peşrev çekerek vatandaşları selamlayan pehlivanlar daha sonra, rakiplerini tarttı. Rakiplerini alt etmek için ter döken güreşçilere vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi.

Rakiplerini zorlayarak ata sporunun en iyisi olmak için mücadele eden güreşçilerden minikler kategorisinde Emral Aydın, teşvik kategorisinde İsmail Özak, tozkoparan kategorisinde Arda Dedeoğlu, deste kategorisinde Süleyman Karadeniz, küçük-orta kategorisinde Fazıl Karagöz, büyük-orta kategorisinde Mehmet Ergün, başaltı kategorisinde Ahmet Özak ve başpehlivan kategorisinde İsmail Koç birincilik elde etti.

Yağlı Güreş Ege Bölge Sorumlusu İnanç Güçlü, gazetecilere yaptığı açıklamada, pehlivanların dereceye girmek için kıran kırana mücadele ettiklerini söyledi.

Ege Bölgesi pehlivanlarının Kırkpınar güreşleri öncesi son provasını Bodrum'da yaptığını belirten Güç, "Bodrum'da boy gösteren pehlivanlarımız, ata sporunu yaşatmak için ellerinden geleni yaptı. Pehlivanlarımız meydanlara çıktıkça güreşe ilgi artacaktır" dedi.