Bitcoin

Bitcoin, kriptolu (şifreli) para kategorisinde olup, açık kaynaklı bir kod olarak yayınlanmış bir dijital para birimidir. 2009 yılında, Satoshi Nakamoto rumuzlu bir şahıs tarafından yayınlandı. Bitcoin, kişiler arasındaki veri paylaşım ağını temel alan, merkezî bir otorite tarafından kontrol edilemeyen, işlem ücreti oldukça düşük, bağımsız bir para birimi olmasıyla ilgi görüyor. Bitcoin, mevcut kullandığımız TL, Dolar, Euro gibi para birimleri gibi, günlük yaşantımızdaki alışverişlerimizde harcayabileceğimiz bir para birimi özelliği göstermektedir. Bitcoin’i diğer para birimlerinden ayıran özellik ise, para otoritelerinin ve hükümetlerinin Bitcoin üzerinde bir hakimiyetlerinin olmayışıdır. Bitcoin, 04/08/2018 itibariyle TL bazında 37.701,34 TL, Amerikan doları bazında ise 7.411,60 seviyelerinden işlem görmektedir.

BİTCOİN HABERLERİ

Bitcoin - 26.11.2021
New York borsası, Kovid-19'un yeni varyantına ilişkin endişelerle düşüşle kapandı
Kripto para piyasasında da negatif bir seyir gözlemlenirken, son 24 saat içinde Bitcoin yüzde 8'in, Ethereum da yüzde 10'un üzerinde değer kaybetti.
Bitcoin - 23.11.2021
Basın mensuplarına "Blockchain Dünyası ve Spor" eğitimi verildi
Eğitimde milyonlarca insanın ortak dili futbolun değişen ve hızla dijitalleşen dünyasındaki blockchain teknolojileri, futbol kulüplerinin dijital varlıklar ve fan tokenlar üzerinden yarattığı gelir ve fırsatlar, Bitcoin ve benzeri kripto paraların çalışma sistemi anlatıldı.
Bitcoin - 12.11.2021
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, VanEck'in "spot Bitcoin ETF" başvurusunu reddetti
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yöneticisi VanEck'in spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onaylamadı.
Bitcoin - 09.11.2021
"Çiftlik Bank" davası sanığı Fatih Aydın'ın savcılıktaki ifadesinin detayları ortaya çıktı
"Kardeşimin bitcoin ürettiğini haberlerden öğrendim" Aydın, üyelerden temin edilen paraların akıbetine ilişkin herhangi bir bilgisi olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Kardeşim Mehmet Aydın'ın Manisa'da bir çiftlik açtığını ve çiftlikte bitcoin üretim cihazları ile bitcoin üretmeye başladığını herkes gibi ben de haberlerden öğrendim.
Bitcoin - 05.11.2021
'Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın tutuklandı
"Formaliteden ortak oldum" Şüpheli Fatih Aydın mahkemedeki sorgusunda, "Ben kardeşim Mehmet Aydın'ın şirketlerinden biri olan şarküteride bir dönem nakliye işlerini yaptım. Daha sonra kardeşim Kıbrıs'ta şirket açmak için işlem yaptı. Bu şirketi kurmak için ikinci isme gerek vardı. Bana formaliteden, kağıt üstünde ortaklık teklif etti. Ben de formaliteden ortak oldum. Kabul ettim ancak şirketler üzerinden herhangi bir işlem yapmadım. Bana hisse verdiği şirketin banka hesaplarındaki para giriş çıkışlarından haberim yoktur. Ben Çiftlik Bank'ın oyun işlerinin hiçbir aşamasında bulunmadım. Ben bitcoin makinelerinin akıbetiyle ilgili kardeşim Mehmet Aydın'ın söylemleri sonucunda bilgi sahibi oldum.
Bitcoin - 05.11.2021
Son dakika: "Çiftlik Bank" davası sanığı Fatih Aydın adliyeye sevk edildi
Şüpheli Fatih Aydın, hakimlikteki sorgusunda, kardeşi Mehmet Aydın'ın kurmuş olduğu şirketlerden biri olan şarküteride bir dönem nakliye işi yaptığını anlatarak, "Daha sonra kardeşim Kıbrıs'ta şirket açmak için işlem yaptı. Bu şirketi kurmak için ikinci isime gerek vardı. Bana formaliteden kağıt üstünde ortaklık teklif etti. Ben de formaliteden ortak oldum. Kabul ettim ancak şirketler üzerinden herhangi bir işlem yapmadım. Bana hisse verdiği şirketin banka hesaplarındaki para giriş çıkışlarından haberim yoktur. Ben Çiftlik Bank'ın oyun işlerinin hiçbir aşamasında bulunmadım. Ben Bitcoin makinalarının akıbetiyle ilgili kardeşim Mehmet Aydın'ın söylemleri sonucunda bilgi sahibi oldum.
Bitcoin - 05.11.2021
'Tosuncuk'un ağabeyi Fatih Aydın tutuklandı
  TUTUKSUZ YARGILANMAYI TALEP ETTİ Aydın'ın "Bana hisse verdiği şirketin banka hesaplarındaki para giriş çıkışlarından haberim yoktur. Ben Çiftlik Bank oyun işlerinin hiçbir aşamasında bulunmadım. Ben bitcoin makinelerinin akıbetiyle ilgili kardeşim Mehmet Aydın'ın söylemleri sonucu bilgi sahibi oldum.
Bitcoin - 05.11.2021
'TOSUNCUK'UN AĞABEYİ FATİH AYDIN TUTUKLANDI
  TUTUKSUZ YARGILANMAYI TALEP ETTİ Aydın'ın "Bana hisse verdiği şirketin banka hesaplarındaki para giriş çıkışlarından haberim yoktur. Ben Çiftlik Bank oyun işlerinin hiçbir aşamasında bulunmadım. Ben bitcoin makinelerinin akıbetiyle ilgili kardeşim Mehmet Aydın'ın söylemleri sonucu bilgi sahibi oldum.
Bitcoin - 05.11.2021
New York'un yeni belediye başkanı Adams, ilk üç aylık maaşının Bitcoin ile ödenmesini istiyor
NEW ABD'nin New York kentine 2 Kasım'da düzenlenen seçimde belediye başkanı seçilen Eric Adams, göreve geldikten sonra ilk üç ayın maaşının Bitcoin ile ödenmesini istediğini duyurdu.
Bitcoin - 05.11.2021
ABD, Colonial Pipeline siber saldırısına ilişkin bilgi için 10 milyon dolar ödül koydu
Colonial Pipeline'ın CEO'su, Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada, şirketin siber verilerinin kurtarılması için bilgisayar korsanlarına 4,4 milyon dolar bitcoin ödediklerini kabul etmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bitcoin Haberleri | Bitcoin Haber - Haberler - Bitcoin haberleri, son dakika bitcoin haber ve gelişmeleri burada. New York borsası, Kovid-19'un yeni varyantına ilişkin endişelerle düşüşle kapandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:32:53. #1.15#

title