Beşiktaş, Grup Maçlarına Kötü Başlandı

Beşiktaş, Grup Maçlarına Kötü Başlandı

UEFA Kupası 2. Tur (B) Grubu İlk Maçında Kendi Evinde İngiltere'nin Tottenham Hotspur Takımına 2-0 Yenilen Beşiktaş, Grup Maçlarına Kötü Bir Başlangıç Yaptı.

Beşiktaş, Grup Maçlarına Kötü Başlandı

UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu ilk maçında kendi evinde İngiltere'nin Tottenham Hotspur takımına 2-0 yenilen Beşiktaş, grup maçlarına kötü bir başlangıç yaptı.

Evinde oynamanın avantajını kullanamayan Beşiktaş, gruptaki ikinci maçını 2 Kasım Perşembe günü Romanya'da Dinamo Bükreş ile yapacak.

Beşiktaşlı taraftarlar, 2-0'lık yenilgiye rağmen takımlarına destek verdi.

Siyah-beyazlı taraftarlar, maçın son anlarında coşkulu tezahüratlarıyla BJK İnönü Stadı'nı adeta inletirlerken, ''Yenilsen de yensen de taraftarın seninle'' diye tempo tuttu.

Beşiktaşlı taraftarlar, skor 2-0 olduktan sonra kalecileri Vedran Runje'ye tepki gösterdi.

Hırvat kalecinin topu oyuna geç sokuşu ve yaptığı kurtarışlar sırasında ıslıkla protestoda bulunan taraftarlar, kaleciyi aynı zamanda yuhaladı.

Tottenham Hotspur'a 2-0 yenilen Beşiktaş, Avrupa kupalarında İngiliz ekiplerine karşı İstanbul'da ilk mağlubiyetini aldı.

Avrupa kupalarında daha önce İngiliz ekipleriyle İstanbul'da 3 kez karşılaşan Beşiktaş, bu 3 karşılaşmadan da beraberlikle ayrılmıştı.

Kaynak: AA