Bağdat: ABD Ordusu'nun Bağdat'taki Hava Saldırısı

Bağdat: ABD Ordusu'nun Bağdat'taki Hava Saldırısı

Amerikan Helikopterleri, Bu Akşam Saatlerinde Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Direnişçilerin Bulunduğu Sanılan Bölgelere Düzenlediği Hava Saldırısında Mehdi Ordusu Milisleri ile Şiddetli Çatışmalara Girdi. Sıcak Temasta 2 Masum Sivil ile 5 Milisin Öldüğü, 15 İsyancının da Yaralandığı Kaydedildi.

Bağdat: ABD Ordusu'nun Bağdat'taki Hava Saldırısı

Amerikan helikopterleri, bu akşam saatlerinde Irak'ın başkenti Bağdat'ta direnişçilerin bulunduğu sanılan bölgelere düzenlediği hava saldırısında Mehdi Ordusu milisleri ile şiddetli çatışmalara girdi. Sıcak temasta 2 masum sivil ile 5 milisin öldüğü, 15 isyancının da yaralandığı kaydedildi.

Emniyet kaynaklarına göre, ABD Ordusu'na ait Apaçi tipi askeri helikopterler, bu akşam saatlerinde başkent Bağdat'tın kuzeybatısında bulunan bazı bölgeleri havadan vurdu. Kentin Sünni bölgelerinden Gazaliye ile radikal Şii lider Mukteda El Sadr'a bağlı Mehdi Ordusu milislerinin bulunduğu El Şualiye'de gerçekleştirilen saldırıda 2 masum sivil ile birlikte 5 Şii milisin hayatını kaybettiği, 15 milisin yaralandığı belirtildi. İsyancılarla girilen sıcak çatışmaların halen devam ettiği, olaya sadece ABD askerlerinin katıldığı ve yerel kuvvetlerin bölgeye sokulmadığı bildirildi. Hastane kaynakları ve görgü tanıkları, olayda çok sayıda yaralının bulunduğunu ifade ediyor.

Askeri yetkililer, bombalanan bölgelerde Mukteda El Sadr'ın silahlı kanadını oluşturan Mehdi Ordusu milislerinin barındığını öne sürdü.