Apoel'in Kulüp Binası Önünde Linç ve Kundaklama Girişimi

Apoel'in Kulüp Binası Önünde Linç ve Kundaklama Girişimi

Eoka Kökenli Fanatik Sağcıların Spor Kuruluşu Olarak Bilinen Apoel İsimli Rum Futbol Kulübü Binası Önünde; 20 Civarında Rum Gencinin Saldırısına Uğrayan 3 Rum Gencinden Biri Gözünden Ağır Yaralanarak Hastaneye Kaldırıldı.

Apoel'in Kulüp Binası Önünde Linç ve Kundaklama Girişimi

EOKA kökenli fanatik sağcıların spor kuruluşu olarak bilinen APOEL isimli Rum futbol kulübü binası önünde; 20 civarında Rum gencinin saldırısına uğrayan 3 Rum gencinden biri gözünden ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kıbrıs Rum radyosunun haberine göre bu sabah saat 06.00 sıralarındaki saldırı, 24, 25 ve 27 yaşlarındaki 3 Rum gencinin dün gece park ettikleri arabalarını almak üzere APOEL kulüp binası önüne gittikleri sırada meydana geldi. Yüzleri atkılarla kapatılmış olan saldırganlar, ellerindeki kazma, sopa ve taşlarla üzerlerine çullandıkları 3 gençten birini, gözüne vurdukları taş darbesiyle ağır yaraladı. Yaralı genç ambulansla önce Lefkoşa Rum Genel Hastanesi'ne, daha sonra da Makarios Hastanesi'ne götürülerek ameliyata alındı.

Saldırgan gençler daha sonra yanlarında bulundurdukları yanıcı maddeyi APOEL kulüp binasının o sırada kapalı olan alüminyum kapısına döküp ateşe verdi. Kendi kendine sönen yangının kulüp binasına zarar vermediği, saldırgan gençlerin yaktıkları kapıya kazmayla da zarar verdikleri kaydedildi.

(MG-EA-EA-NÇ-D)

Kaynak: İHA