Anderlecht: 0 - Bayern Münih : 5

Anderlecht: 0 - Bayern Münih : 5

UEFA Kupası 4. Tur İlk Maçında Belçika'nın Anderlecht Takımı, 4. Tur İlk Maçında Almanya'nın Bayern Münih Takımı'na 5-0 Yenildi.

Anderlecht: 0 - Bayern Münih : 5

UEFA Kupası 4. tur ilk maçında Belçika'nın Anderlecht takımı, 4. tur ilk maçında Almanya'nın Bayern Münih takımı'na 5-0 yenildi.

Portekiz Federasyonu'ndan Olegario Benquerença, Jose Cardinal ve Bertino Cunha Miranda hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmanın ilk golünü, Bayern Münih'in Türk futbolcusu Hamit Altıntop, 9. dakikada frikikten yaklaşık 40 metreden attı.

Maçın 43. dakikasında Anderlecht'den Wasilewski kırmızı kartla oyun dışında kalınca, Bayern'in baskısı arttı ve 45. dakikada Toni takımını 2-0 öne geçiren golü kaydetti.

Karşılaşmanın 2. yarısında da Alman ekibi maçın kontrolünü elinden bırakmadı 57. dakika Podolski, 67. dakikada Klose ve 86. dakikada ise Ribery'nin golleriyle karşılaşmada 5-0'lık farkı yakalayan Bayern Münih rövanş maçı için önemli bir avantaj elde etti.

Maça ilk 11'de başlayan ve ilk yarıda 2 yüzde yüz pozisyondan yararlanamayan diğer Türk futbolcusu Serhat Akın ise 66. dakikada oyundan çıktı.

Kaynak: AA