Alaplı Ziraat Odası: Fındık Fiyatları Açıklanmalı

Alaplı Ziraat Odası: Fındık Fiyatları Açıklanmalı

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, fındık hasadının başladığı bugünlerde, fındık alım fiyatlarının açıklanması gerektiğini söyledi.

Alaplı Ziraat Odası: Fındık Fiyatları Açıklanmalı

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, fındık hasadının başladığı bugünlerde, fındık alım fiyatlarının açıklanması gerektiğini söyledi. Türkoğlu, alan bazlı fındık desteğinin de devam etmesini istediklerini kaydetti.

Zonguldak ve ilçelerinde fındık hasadının başladığı bugünlerde üreticiler fındık fiyatlarının ne olacağını merak ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu, fındık fiyatlarının açıklanmaması üzerine ürün toplamama kararı alan üreticiler olduğunu, bu nedenle de soru işaretlerinin kaldırılması için bir an önce fındık fiyatlarının açıklanması gerektiğini kaydetti. Toprak Mahsulleri Ofisi'nin bu konuda bilgi vermesini isteyen Türkoğlu, 3 yıldır devam eden alan bazlı fındık desteğinin devamını istediklerini söyledi.

Türkoğlu, açıklamasında şunları dile getirdi: "Hasadın başlandığı bu günlerde hala fındık kaça alınacak, kaça satılacak, belirlenmedi. Fındığımız dünya çapında, şu anda bir boşluk içerisinde. Bizim temennimiz Toprak Mahsulleri Ofisi tekrar fındık alımı yapsın. Fındık piyasasını belirlesin istiyoruz. Bununla birlikte 3 yıldır devam eden alan bazlı 150 liralık fındık desteğinin de devam etmesini istiyoruz."