ABD Başkan Yardımcısı Cheney Ortadoğu Turuna Çıkıyor

ABD Başkan Yardımcısı Cheney Ortadoğu Turuna Çıkıyor

ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in Önümüzdeki Hafta Birleşik Arap Emirlikleri (Bae), Suudi Arabistan, Mısır ve Ürdün'ü Kapsayan Bir Ortadoğu Gezisine Çıkacağı Açıklandı.

ABD Başkan Yardımcısı Cheney Ortadoğu Turuna Çıkıyor

ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in önümüzdeki hafta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan, Mısır ve Ürdün'ü kapsayan bir Ortadoğu gezisine çıkacağı açıklandı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Başkan Yardımcısı Cheney'in önümüzdeki hafta salı günü Ortadoğu turuna çıkacağı ve ziyaretlerini 14 Mayıs'ta tamamlayarak ülkeye geri döneceği ifade edildi. Açıklamada, "Başkan George W. Bush, Yardımcısı Cheney'den Ortadoğu turuna çıkması ve ülkelerin liderleri ile karşılıklı çıkarların ele alınmasını istedi" denildi. Açıklamada ayrıca, Cheney'in BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife Bin Zayed El Nahayan, Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve

Ürdün Kralı Abdullah II ile bir araya geleceği kaydedildi. Yazılı bildiride, "ABD komutanları ile de bir araya gelecek olan Cheney, ABD askerlerinin Basra Körfezi'nde konuşlanmalarıyla ilgili görüşmeler de yapacak" ifadelerine yer verildi.

(AFP-OYK-OYK-CC-D)