46. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu - Haberler
Haberi Paylaş

46. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bültenler - Haberler | Güncel
46. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Sinema dünyasının merakla beklediği 46. SİYAD Ödülleri, Cemal Reşit Rey'de düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.


Başarılı oyuncu Ceyda Düvenci'nin sunuculuğunu üstlendiği gecede, Ömür Gedik'in kırmızı halı geçişinde yıldızlarla yaptığı söyleşiler ilgiyle izlendi. Karsu ve Sema Moritz'in mini konserleri de geceye renk kattı.

Türk sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen "46. SİYAD Türk Sineması Ödülleri", D-Smart'ın yayın sponsorluğunu yaptığı görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Birbirinden ünlü ve sevilen birçok sinema sanatçısını, başarılı yönetmenleri bir araya getiren; sinemaseverlerin de ödül alanların heyecanına ortak olduğu gece, naklen D-Smart 20. Kanal Maxsmart Premium ve Maxsmart Premium HD'de ekrana geldi.

En iyilerin Ceyda Düvenci'nin sunumuyla açıklandığı gecede, kırmızı halıda ünlülere sinema eleştirmeni Ömür Gedik eşlik etti. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz değerli oyuncu Tuncel Kurtiz'in sevdiği şarkılardan oluşan repertuvarıyla Sema Moritz, konuklardan büyük alkış alırken yaptığı müzikle Avrupa'da oldukça tanınan Karsu, farklı yorumuyla hem ekran başındakilere hem de salondakilere keyifli bir akşam yaşattı.

D-Smart'ın yayın sponsorluğunda gerçekleşen gecede ödüller, "En iyilerin" oldu!

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD), gelenekselleşen bu özel gecesinde üç özel isme; Serra Yılmaz, Ali Özgentürk ve Macit Koper'e Onur Ödülü; sinema dünyasının unutulmaz filmlerini afişe eden yayıncı, tasarımcı, fotoğraf sanatçısı Erol Ağakay'a ise Emek Ödülü verildi. "Ahmet Uluçay Umut Ödülü"nün sahibi ise Küf filmiyle Ali Aydın oldu.

Zerre'nin "En İyi Film" ödülünü aldığı gecede, "En İyi Yönetim" ödülüne ise Jin filmindeki yönetimiyle Reha Erdem layık görüldü. Kıvanç Tatlıtuğ, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne Kelebeğin Rüyası filmindeki performansıyla sahip oldu. "Cahide Sonku En İyi Kadın Performansı" ödülünü ise Zerre'deki rolüyle Jale Arıkan kazandı. D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır'ın takdim ettiği "En İyi Senaryo" ödülü ise Sen Aydınlatırsın Geceyi filminin senaristi Onur Ünlü'ye gitti.

"En İyi Müzik" ödülünü Kelebeğin Rüyası filminin müziklerini hazırlayan Rahman Altın kazanırken, "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı" ödülünü Kelebeğin Rüyası filmindeki oyunculuğu ile göz dolduran Farah Zeynep Abdullah aldı. "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı" ödülüne ise, Yozgat Blues filmi oyuncularından Nadir Sarıbacak layık görüldü.

"En İyi Görüntü Yönetimi" ödülü Kelebeğin Rüyası filmindeki çalışması ile Gökhan Tiryaki'ye verilirken, Mesut Ulutaş Zerre ile "En İyi Kurgu" ödülünün sahibi oldu. "En İyi Sanat Yönetimi" ödülünü, Kelebeğin Rüyası filmindeki yönetimi ile Hakan Yarkın'ın kazandığı ödül töreni gecesinde "En İyi Belgesel Film" ödülünü Saroyan Ülkesi aldı. "En İyi Kısa Film" ise Nerdesin oldu. Sinema yazarlarının "En İyi Yabancı Film" ödülü tercihi ise Mavi En Sıcak Renktir oldu.

D-Smart yayın sponsorluğunda gerçekleşen bu görkemli törene ait bütün içeriklere aşağıda yer alan ftp adreslerinden, belirtilen şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapılarak ulaşılabilir.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title