12 Eylül Mağdurundan Şok İddia; "Orduda 15 Bin Fetö'cü Subay Var"

12 Eylül Mağdurundan Şok İddia; "Orduda 15 Bin Fetö'cü Subay Var"

24.07.2016 17:10 | Son Güncelleme: 24.07.2016 17:10
12 Eylül Mağdurundan Şok İddia;

Manisa'da, 1982 yılında Kara Harp Okulu son sınıf öğrencisiyken askeriyeden atılan Abdullah Saka, darbe dönemi ardından, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensuplarının harp okulu içerisinde nasıl örgütlendiklerini ve askerlere yaptıkları eziyetleri anlattı.

Manisa'da, 1982 yılında Kara Harp Okulu son sınıf öğrencisiyken askeriyeden atılan Abdullah Saka, darbe dönemi ardından, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensuplarının harp okulu içerisinde nasıl örgütlendiklerini ve askerlere yaptıkları eziyetleri anlattı. TSK içerisinde hala daha 15 bin FETÖ'cü subay olduğunu öne süren Saka, 'Biz kendimizi kime emanet ettik?' diye sordu.

Abdullah Saka, "Ayakkabında niye toz var, diye sorup, 3 gün oda cezası veriyorlardı. Cemaatçi subaylar, kendinden yana olmayan kişileri 'istifa etsin' ya da 'okuldan atılsın' diye mobbinge maruz bıraktılar." dedi.

1982 yılında Kara Harp Okulu'ndan atılan Manisalı Abdullah Saka, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin orduda nasıl yapılandıklarını ve erler ile öğrencilere uyguladıkları işkenceleri anlattı.

'BÜTÜN DARBECİLERİ ALLAH KAHRETSİN!'

15 Temmuz Darbe Girişimi'ni planlayanlara 12 Eylül 1980 darbesinin mimarı Kenan Evren'in cenaze törenini hatırlatan Abdullah Saka, "Ben 1979 yılında Kara Harp Okulu'na girdim. 12 Eylül darbesi olduktan sonra darbeciler kazanıyor gibi gözüktüler ama hayatları boyunca kaybettiler. Kenan Evren tayfası darbeyi yaptı, o dönemde kahraman oldu ve yüzde 92 ile anayasayı geçirip Cumhurbaşkanı seçildi. Ancak onun cenazesinde 70 askerle zoraki tören yapıldı. Arkasında bir sivil bile yoktu. Demek ki darbeciler halktan kabul görmüyor. Ben bütün darbeleri lanetliyorum. Darbecileri Allah kahretsin. Onlar demokrasiye darbe vurarak ülkenin 20 yıl geriye gitmesini sağladı." dedi.

'İŞKENCELER GÖRDÜK'

1980 döneminde darbeciler nedeniyle okuldan atılması ardından ağır bedeller ödediğini anlatan Saka, "Biz o dönemde yurtsever subaylar olarak darbecilerin karşısındaydık. Sahte Atatürkçü Kenan Evren tayfası, bizim gibi yurtsever insanları ordudan uzaklaştırdı. Çok kötü muamelelere maruz kaldık. Mamak Cezaevi'nde kaldık, işkenceler gördük, sıkıyönetim mahkemelerinde yargılandık. Ağır bedeller ödedik. Harp Okulu'ndan ayrıldık, yüklü miktarda tazminat ödedik. Okuma haklarımızı da elimizden almışlardı ancak demokratik haklarla sivil üniversitemizi okuduk. Daha sonra beni hiç olmayacak bir noktada askerlik yaptırdılar. Şu anda mali müşavirlik yapıyorum. 'Ülkemi sevmek için subay olmam gerekmiyor' dedim ve işlerimi yapmaya başladım." diye konuştu.

'FETÖ CEMAATİ DİN TÜCCARI'

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensuplarının din tüccarı olduğunu söyleyen Abdullah Saka, "Bu 15 Temmuz darbe girişiminin ayak sesleri geliyordu. Bu FETÖ cemaati din tüccarı. 1982'de bizi okuldan attılar. Okulların mülakat komisyon başkanlıklarına, kurmay başkanlıklarına, okul komutanlıklarına FETÖ'cüler geldi. Biz, bunların hepsinin cemaat olduğunu bilmiyorduk ama gelenlerin yurtsever insanlar olmadığını biliyorduk. Biz Kara Harp Okulu'na başarımızla girdik, daha sonra mülakata tabii tutulduk. Şimdi GATA'yı tutmuşlar. Bir güvenlik soruşturması yapılıyorlar ama bu soruşturmayı yapanlar cemaatçi polisler. Bu cemaatin temsilcilerinden alınan referanslarla insanlar, askeri liselere ve harp okullarına girdi." dedi.

'YAPILANMA 1984'DE BAŞLADI'

FETÖ'nün orduda yapılanmasının, 1984 tarihlerine dayandığını söyleyen Abdullah Saka, "Biz, cemaatin bu derece kritik noktalara oturabileceğini tahmin bile etmedik.' ifadelerini kullandı.

Darbe mağduru Saka, "Orduda cemaat yapılanması, 1984'te başladı. Devrelerimiz bize 'Nerede kaldı o eski harbiyelilik' diyordu. Biz, cemaatin bu derece beslenmiş olmasını tahmin etmiyorduk. FETÖ Terör Örgütü'nün dini tüccar olarak kullandığını, bu ülkeye ihanet edebilecek planlar içerisinde olduklarını, Türkiye'nin kalkınmışlığını geriye götüreceğini biliyorduk." şeklinde konuştu.

'ORDUDA HALA 15 BİN FETÖ'CÜ SUBAY VAR'

TSK içerisinde hala daha 15 bin FETÖ'cü subay olduğunu öne süren Saka, 'Biz kendimizi kime emanet ettik?' diye sordu.

Abdullah Saka, "Yılda 800 dolayında subay Harp Okulu'ndan mezun oluyor. Kimisi ordudan atılır, kimisi istifa eder ama 700'ü emekli oluncaya kadar durur. 85-86 yıllarında mezun olanların üzerinden 30 yıl geçti. Şu anda, 21 bin subay yetişti. Bu subayların yüzde 70'i cemaatçi. Bu da, ordunun içerisinde 14 ila 15 bin subay var demektir. Ordumuz kimlerin eline kalmış. Cumhurbaşkanı'nın yaveri, Genelkurmay ve Kuvvet Komutanları'nın yaverleri cemaatçi çıkıyor. Biz kendimizi kimlere emanet ettik? Bu görevde bulunanların acilen ordudan çıkarılması lazım." dedi.

'FETHULLAH GÜLEN İLKOKUL MEZUNU CAHİL BİR ADAM'

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün elebaşı Fethullah Gülen'in cahil biri olduğunu belirten Abdullah Saka, "Bu terör örgütünün başı, ilkokul mezunu cahil bir adam. Bu adamın Türkiye'de ve dünyada 67 katrilyon serveti olduğu söyleniyor. Dünyanın dört bir tarafında okullar açıyor. Bu adamın arkasında küresel güçler var. 15 Temmuz darbe girişimin ardında yalnızca FETÖ değil, FETÖ'nün arkasında olan küresel güçler var. FETÖ de kullanılan bir maşa. Türkiye'nin Irak gibi, Suriye gibi olmasını istiyorlar. 15 Temmuz Darbe Girişimi'nde de bunu istediler. Bu ordunun yeniden yapılanması lazım. Kadroların yurtsever insanlarla doldurulması lazım. Bu kişilerin emniyetten, yargıdan, ordudan, kamudan, her yerden temizlenmesi gerekiyor." diye konuştu.

'KENDİLERİNDEN OLMAYAN HERKESE İŞKENCE YAPTILAR'

1982'de Kara Harp Okulu'ndan atılan ve FETÖ/PDY mensubu askerlerin çeşitli mobbing ile işkenlerine maruz kalan Abdullah Saka son olarak, "Biz FETÖ döneminde her türlü kötü şiddete, mobbinge maruz kaldık. Bir arkadaşımızın babası ziyarete gelmiş. Biz de arkadaşımızı aramak için bir yere gitmiştik. Arkadaşımızı bulmak için bir yere girdik ve çıktık. Bana 7 gün hapis cezası verdiler. Oturduğun ceza, kalktığın cezaydı. 'Ayakkabının üstünde niye toz var' diye sorup 2 gün oda cezası veriyorlardı. Her türlü olumsuzluğa maruz kalıyorsun. Zaten seni oradan ya istifa ettiriyorlar, ya da attırıyorlar. Cemaatçi subaylar, kendinden yana olmayan kim varsa, böyle mobbinge maruz bıraktılar. Cemaatçiler, yurtsever subaylar yetişmesin diye her türlü pisliği yaptılar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 12 Eylül Mağdurundan Şok İddia; "Orduda 15 Bin Fetö'cü Subay Var" - Manisa
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 04:40:55. #1.14#
title