Tüp Yüklü Kamyon Apartmana Çarptı!

Tüp Yüklü Kamyon Apartmana Çarptı!

Bartın'da, tüp yüklü kamyon yolun kenarında bulunan eve çarparak devrildi.

Tüp Yüklü Kamyon Apartmana Çarptı!

Bartın'da, tüp yüklü kamyon yolun kenarında bulunan eve çarparak devrildi. Tüpler ardı ardına patlarken, alev topuna dönen kamyonda sıkışan sürücü yanarak yaşamını yitirdi. Ev kül olurken, kimsenin olmaması ise faciayı önledi.

Kaza, saat 07.00 sıralarında Bartın ile Kurucaşile İlçesi arasındaki yolun Bozköy mevkiinde meydana geldi. Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde bulunan tüp dolum istasyonundan doldurulan tüpleri alarak Bartın'a dönen 45 yaşındaki Cengiz Tayoğlu yönetimindeki 41 FH 105 plakalı kamyon, virajda sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi sonucu kontrolden çıkarak yolun kenarında bulunan Cemil Balcı'ya ait eve çarparak devrildi.

Tüpler ardı ardına patlarken, kamyon alev topuna döndü. Kamyonda sıkışan Cengiz Tayoğlu, yanarak yaşamını kaybetti. Çevrede yaşayanlar panik içerisinde evlerini boşalttı. Bartın ve Amasra belediyelerine bağlı itfaiye ekipleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve 112 Acil Servis ekipleri olay yerine akın etti. İtfaiye ekipleri, alev alev yanan kamyonu ve evi söndürmek için büyük çaba harcadı. Alevler kontrol altına alınarak söndürülürken, Cemil Balcı ve ailesinin İstanbul'da bulunması olası bir faciayı önledi. Patlayan tüpler etrafa sıçrarken, yol ulaşıma kapandı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. -