TEKSEM, 10 Ayrı Şehirde "Adını Sen Koy" Diyor
Advertisement

TEKSEM, 10 Ayrı Şehirde "Adını Sen Koy" Diyor

TEKSEM, 10 Ayrı Şehirde 'Adını Sen Koy' Diyor
Bültenler - Haberler | Güncel

TEKSEM'in bu anlamlı ve başarılı projesini ve bu yıl sahneye koyduğu '' Adını Sen Koy'' adlı oyunu destekleyenler arasında bir çok kuruluş yer alıyor.

Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi TEKSEM, kendi yazdığı tiyatro oyunlarını sahneye taşıyarak engellilerin imajını değiştirmek ve eğitime kaynak yaratmak için yürüttüğü projelerde, busene "Adını Sen Koy" oyunu ile meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekiyor.

Türkiye Engelsizler Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi TEKSEM'in "Adını Sen Koy" adlı, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çeken ve çeşitli engellere sahip oyuncular tarafından hazırlanan trajikomik oyunu, 5 Şubat Salı

günü İstanbul'da Profilo AVM'de yapacağı galanın ardından turneye çıkacak. 12 Şubat tarihinde yine İstanbul'da, Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde izleyicilerle buluşacak olan oyun, Şubat ayında Ankara Ulus Sahnesi'nde, Mart ayında İzmir, Bursa ve Aydın'da; Nisan ayında Ordu, Trabzon ve Samsun'da; Haziran'da da Rize ve Edirne'de sahnelenecek.

10 ayrı şehirde sağlıklı yaşam ve meme kanseri konusunu gündeme taşıyacak olan "Adını Sen Koy" oyunu, kendi halinde 3 ev kadının her gün yaptıkları ev işleri arasında kendilerini ziyaret ederek meme

kanserinin önemini anlatmaya çalışan sağlık ekipleriyle yaşadıkları ilişkileri, eğlenceli ama düşündürücü bir tarzda anlatıyor.

Engellilerin imajını değiştirmek ve eğitim imkanı yaratmak

TEKSEM, engelli cihazı kullanmak zorunda kalan, maddi imkanı kısıtlı olan öğrenciler için tiyatro oyunlarının sponsor gelirleriyle cihaz ücretlerini karşılayabilecekleri projeler düzenliyor ve bu tiyatro oyunlarını

farklı şehirlerde Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nün de desteğiyle sahneliyor.

2001 yılından beri kendi yazdıkları oyunları sahneye koyan ve engellilerin imajını değiştirmek için her yıl farklı projeler geliştiren TEKSEM, 2013 yılında, 121 engelli ilköğretim okulu öğrencisine burs vererek engellilerin eğitim seviyesini yükseltmeyi amaçlıyor.

TEKSEM'in ekibinde görme, duyma, konuşma, ortopedik engelli, 10'u kanseri yenmiş ve gönüllü olarak çalışan 35 kişi yer alıyor.

Bu yılki projeyi destekleyen sponsor kuruluşlar ise şöyle; Roche, Henkel, İtalyan Hastanesi, Teknosa, D'S Damat, Axasigorta, Koçtaş, Tefal, Özel Okullar Birliği, Adel, Turkcell, Digitürk, Fiat, HP ve AvantGarde Hotel.

Daha fazla bilgi ve bilet için Devlet Tiyatrolu gişelerine ve www.teksem.net internet adresine müracaat edilebilir. Ayrıca dileyen seyirciler, www.teksem.net sitesi ve www.facebook.com/teksem sayfasından oyunun hangi ilde hangi tarihte oynanacağını öğrenip teksem@gmail.com adresinden biletlerini ayırtabilir ya da adrese teslim olarak alabilirler. TEKSEM, destek amaçlı bilet satışı yapmıyor ve seyircilerden sadece eğer oyuna geleceklerse bilet almalarını talep ediyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title